Świetlówki LED T8

Świetlówki LED T8

Oświetlenie typu LED staje się co raz popularniejszym rozwiązaniem w halach produkcyjnych, fabrykach, szkołach a także w pomieszczeniach biurowych. Główną zaletą świetlówek LED T8 jest przede wszystkim niski pobór energii elektrycznej bez utraty jakości oświetlenia. Oświetlenie LED T8 pozwala na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją i konserwacją oświetlenia.

Energooszczędność i wysoka jakość wykonania świetlówek LED T8

W porównaniu do tradycyjnych świetlówek, Świetlówki LED T8 pobierają do około 60% mniej energii elektrycznej, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. W dłuższej perspektywie montaż świetlówek LED T8 przekłada się zysk w postaci zebranych oszczędności z dotychczasowych wydatków na prąd.

W zależności od wykorzystywanej powierzchni, polecane są różne oświetlenia LED typu T8. Do pomieszczeń produkcyjnych najlepszym wyborem są podwójne oprawy na świetlówki T8 LED 120cm. W przypadku pomieszczeń o dużej powierzchni użytkowej, np garaży, stosuje się najdłuższe świetlówki T8 150cm, ponieważ wykorzystywane oświetlenie układa się sposób liniowy. Do mniejszych pomieszczeń biurowych oraz szkolnych najpopularniejszym wyborem są krótkie świetlówki T8 60cm, gdyż ze względu na swój mały rozmiar pozwalają na dokładne umiejscowienie w salach o małym metrażu. Świetlówki LED T8 wykorzystywane są również do oświetlenia szyldów reklamowych, witryn sklepowych oraz iluminacji wnętrz.

Wiele sklepów internetowych i stacjonarnych oferuje tuby LED typu T8 w dwóch rodzajach: Standard oraz Premium. Pierwszy typ wykorzystuje diody SMD o wydajności 90lm/W, które pozwalają w sposób rzeczywisty odwzorować emitowane barwy. Dzięki umiejscowieniu na aluminiowym radiatorze skutecznie odprowadza ciepło generowane przez świetlówkę. Drugi typ świetlówek LED T8, Premium, używany jest w pomieszczeniach o trudniejszych warunkach. Świetlówki T8 z serii Premium wykorzystują diodę SMD2835 o wydajności 100lm/W. Wysoka jakość wykonania oraz mocny radiator sprawiają, że odprowadzanie generowanego ciepła nie sprawia żadnego kłopotu.

Zestawy świetlówek LED T8 z oprawą hermetyczną

Dla wymagających klientów istnieją świetlówki LED w zestawie z oprawą hermetyczną. Gwarantują one niskie zużycie prądu oraz bezawaryjne działanie nawet przez 10 lat. Zestawy doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, ktore wymagają dodatkowej ochrony dla naszego oświetlenia.

Wygoda, stabilność i energooszczędność świetlówek LED T8

W naszych zestawach oferujemy świetlówki typu LED typu T8. Zastosowana technologia pozwala zaoszczędzić nie tylko na rachunkach za energię elektryczną, lecz również na redukcję kosztów eksploatacyjnych. Świetlówki LED T8 pobierają do 60% mniej energii niż tradycyjne żarówki gazowe. Niskie zużycie prądu można zawdzięczas zastosowanym diodom LED SMD2835, które w naturalny sposób odzwierciedlają charakterystykę światła dziennego. Kolejną ważną cechą tub LED T8 jest ich ekologiczność. Wyeliminowanie szkodliwych pierwiastków, w tym rtęci sprawia, że produkt jest w pełni biodegradalny, a także wytwarza do 80% mniej dwótlenku węgla niż zwyczajna żarówka.

Oprawy hermetyczne to przede wszystkim wysoka szczelność, która chroni urządzenie przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Takie rozwiązanie sprawdza się w halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach samochodowych czy ciągów komunikacyjnych. Wysoką trwałość zapewnia wykorzystanie poliwenglanu odpornego na ekstremalne warunki pracy. Trwały materiał gwarantuje stabilną pracę w skrajnych temperaturach – od -30 stopni celsjusza do +50 stopni celsjusza. Certyfikat IP65 informuje potencjalnego nabywcę, że oprawy przemysłowe odporne są na zalania strugami wody z każdej strony, a także nie dopuszczają kurzu do wnętrza urządzenia. Dodatkowo, certyfikat IP65 zapewnia specjalną ochronę części wewnętrznych niezabezpieczonych drutem.

Produkt nie wymaga montażu dodatkowych modułów zasilających. Po wykonaniu niezbędnych czynności montażowych oprawę należy podłączyć bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Oprawy hermetyczne posiadają certyfikat CE oraz RoHS.