lampy ogrodowe wpuszczane w kostkę brukową

Przestrzeń przydomowa powinna być funkcjonalna. Trudno mówić o praktyczności terenu wokół domu, jeżeli nie jest odpowiednio oświetlony. W sezonie jesienno – zimowy, wieczorem jest już ciemno i znacznie wzrasta ryzyko kolizji, choćby ze względu na warunki atmosferyczne. Oświetlenie podjazdu zapewnia komfortowe korzystanie z przestrzeni przydomowej bez względu na porę roku, czy pogodę.

Nowoczesne lampy do oświetlenia podjazdu

reflektor zewnętrzny led do oświetlania ogrodu

Podjazd i chodnik wokół domu to kluczowy obszar, który musi być bezpieczny dla użytkowników. Zazwyczaj dbamy o oświetlenie domu, a trochę zapominamy o strefie przydomowej. Lampy uliczne nie zapewniają tak dobrego światła. Najlepszym sposobem na oświetlenie chodnika, działki, czy podjazdu są lampy najazdowe dogruntowe.  Cechują się najwyższym poziomem odporności ze wszystkich lamp an czynniki zewnętrzne.  Oświetlają nie tylko chodnik, ale także elewację budynku. To uniwersalny reflektor zewnętrzny LED, który nadaje się do każdej przestrzeni na zewnątrz. Zajmują niewiele miejsca i w ciągu dnia nie rzucają się w oczy.

Oświetlenie do zadań specjalnych

Oświetlenie zewnętrzne jest zupełnie inne niż lampy przeznaczone do pomieszczeń wewnątrz budynku. Podstawową różnicą między nimi jest, że zewnętrzne źródła światła są przystosowane do trudniejszych warunków użytkowania. Są  zaopatrzone  w specjalne wzmocnienia, dzięki którym nie grozi im zaprzestanie działania pod wpływem wilgoci, opadów, niskich temperatur, czy nagłych skoków temperatury.  Lampy najazdowe są przystosowane do wytrzymywania większych ciężarów- przyjazd po nich tirem nie spowoduje ich zmasakrowania. Lampa ta może też być stosowana jako lampa ogrodowa do ziemi.

Ogromne zróżnicowanie lamp najazdowych dogruntowych

lampy zewnętrzne led sufitowe na werandę

Oprawy lamp zewnętrznych występują w różnych kształtach, bardziej kwadratowych, prostokątnych lub kulistych. Można wybrać lampy sufitowe led zewnętrzne do różnego stylu i w dowolnym kolorze. Oprawy LED są rozwiązaniem energooszczędnym i wyjątkowo atrakcyjnym wizualnie.  Nowoczesne lampy najazdowe zastępują klasyczne lampy ogrodowe.  Pięknie komponują się z zewnętrznymi lampami sufitowymi LED. Dzięki połączeniu powyższych rodzajów lamp, można stworzyć fantastyczne, dekoracyjne, a przede wszystkim funkcjonalne oświetlenie przestrzeni przydomowej. Lampy dogruntowe doskonale sprawdzą się jako główne źródło oświetlenie przestrzeni przydomowej oraz jako oświetlenie eksponujące najpiękniejsze miejsca w ogrodzie, np.: oczka wodne, altanki, figurki, czy ulubione krzewy.  Do wszystkich rodzajów lamp zewnętrznych można zainstalować czujnik ruchu.

Lampy najazdowe dogruntowe sprawdzają się na parkingach, podjazdach, przy garażu, ale także w ogrodzie. Jest to uniwersalne oświetlenie zewnętrze cechujące się długim okresem użytkowania, funkcjonalnością i dekoracyjnością. Nic dziwnego, że zyskują na popularności zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i firmowych.  Ich dodatkową zaletą jest korzystna cena – nie będzie zbyt wielkim kosztem kupienie nawet kilku lamp i stworzenie oświetlenia zewnętrznego, które w pełni odpowiada potrzebom użytkowników.