Odmień swój balkon tego lata.

Lato już w pełni. Dla każdej osoby mieszkającej w bloku jest to okres gdy balkon staje się miejscem, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza. Przestrzenią pozwalającą na chwilę relaksu w słoneczny dzień, bez konieczności opuszczania domu. Dla komfortu spędzania czasu na balkonie duże znaczenie ma odpowiednia jego aranżacja. Nie każdy balkon spełnia nasze oczekiwania, bo często nie jest on dobrze urządzony. Oto kilka pomocnych rad jakich udzielają profesjonalnie projektanci wnętrz, aby nasz balkon stał się miejscem, w którym na prawdę chce się spędzić czas.

1. Pomaluj na jasny kolor. Postaw na sprawdzone tonacje. Na balkon najlepsze będą kolory pastelowe lub po prostu kolor biały, który będzie się pięknie komponował z odrobiną naturalnej zieleni.

2. Dodaj na swoim balkonie kwiaty. Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem utrzymanie kwiatów nie będzie dla Ciebie problemem. Jeśli nie jesteś w tym najlepszy, postaw w rogu balkonu niewielkie drzewko, które nie będzie wymagało większej pielęgnacji – wystarczy podlewać je raz w tygodniu. Zaś taka niewielka zmiana ożywi twój balkon.

3. Osłoń miejsce do siedzenia przed słońcem. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rozwiązań które umożliwią nad odpoczynek w cieniu. Możesz zastosować klasyczne parasole balkonowe, markizy, rolety czy też żagle.

4. Zainwestuj w odrobinę prywatności. Aby poczuć się dobrze i swobodne na balkonie osłoń chociaż jedną część barierki. Wykorzystaj maty rattanowe, maty wiklinowe lub syntetyczne maty z technorattanu.

5. Wstaw na balkon meble. Możesz użyć zwykłych mebli balkonowych, jednak jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce postaw na balkonie drewnianą skrzynię. Wewnątrz możesz przechowywać potrzebne akcesoria sezonowe. Na wieko wystarczy ułożyć kilka poduszek i używać skrzyni jako miejsca do siedzenia.

6. Oświetlenie. Wiele uroku balkonowi dodaje odpowiednie oświetlenie. Kilka lampek ledowych, czy lampa naftowa, służąca także jako odstraszacz komarów, z pewnością sprawią, że będziemy na balkonie czuć się wspaniale.

——

Artykuł powstał przy udziale: TISSU.PL – Projektanci Wnętrz i Domów.