Jak przygotować taras do wiosny

Wiosna o czas, gdy należy zadbać nie tylko o ogród, ale także zainteresować się tarasem. Topniejący śnieg i lód, a także ziemia czy resztki roślin sprawiają, że powierzchnia tarasu niszczeje. Wiosną należy więc zadbać o taras i skupić się na jego odświeżeniu.   

Porządkowanie tarasu należy zacząć od usunięcia zalegających śmieci oraz dokładnego oczyszczenia jego powierzchni. Jednym z najbardziej uniwersalnych środków, które mogą zostać użyte do czyszczenia jest woda z dodatkiem łagodnego detergentu, przeznaczonego do określonego typu powierzchni. Aby pozbyć się zabrudzeń, które głębiej wniknęły w powierzchnię należy zastosować preparaty, przeznaczone do drewna, kamienia czy ceramiki. Świetnym sposobem na walkę z zabrudzeniami może być również myjka wysokociśnieniowa, która pomoże usunąć uporczywe plamy.   

Przygotowując taras do wiosny i lata, nie zapominajmy o pracach naprawczych. W tym celu warto wyposażyć się w profesjonalne narzędzia, takie jak: szlifierka kątowa akumulatorowa Makita, lampa halogenowa na statywie i frezarka Graphite

Kwiaty – wiosenna ozdoba tarasu 

Niezwykle ważną kwestią są kwiaty. To one decydują o tym, że cała aranżacja jest ładna, stylowa i elegancka. Niezależnie od tego, czy dysponujesz małą, czy też większą przestrzenią, kolorowe rośliny mogą skutecznie ją ożywić i dodać charakteru. Jeśli zastanawiasz się – jakie kwiaty wybrać? To Twój wybór. Wszystko zależy od tego, jak dużo czasu chcesz przeznaczyć na ich pielęgnację ora zna jakim efekcie finalnym Ci zależy. Świetnym pomysłem będzie umieszczenie na balkonie iglaków, które idealnie sprawdzą się również w sezonie zimowym.  

 Nie zapomnij o ziołach 

Taras lub balkon to świetne miejsce, by zacząć hodować zioła. Domowa uprawa nie jest wymagająca, a może dać wiele satysfakcji. Dodatkowo, świeże zioła będzie można wykorzystać jako aromatyczny dodatek do potraw. Jeśli kwiaty to za mało, przestrzeń tarasu możesz udekorować ziołami w doniczkach. Efekt gwarantowany!  

Wygodne meble 

Wygodne meble to kwestia, o której nie należy zapominać. Taras i balkon to przestrzeń, stworzona do wypoczynku i takie jest właśnie jej główny charakter. Nie zapomnij więc o zakupie wygodnych mebli – sofa, krzesła i stół to absolutny must have!  

Pamiętaj, by dostosować ich rodzaj i wielkość do swoich wymagań. Komfortowy wypoczynek sprawdzi się bowiem nie tylko w salonie, ale również na tarasie. Niezwykle istotna jest także kwestia wykonania mebli. Postaw na te najwyższej jakości, których użytkowaniem będziesz mógł cieszyć się przynajmniej kilka sezonów. 

Pierwsze ciepłe wieczory zachęcają do przebywania na tarasie. Tak miło jest poczytać książkę, zrelaksować się i wypić kawę na świeżym powietrzu. Wszystko to ułatwiać może właśnie sposób aranżacji tarasu. Warto w tym miejscu przypomnieć także o oświetleniu, które jest niezwykle ważne. Postaw na funkcjonalne lamy, które oświetlą przestrzeń i sprawią, że całość będzie wyglądać nienagannie.