Przed laty jedynym sposobem na zabezpieczenie balkonu przed włamywaczami, były kraty. Rozwiązanie to nie było ani estetyczne, ani bezpieczne. Zabezpieczało wprawdzie balkon na parterze, ale obniżało poziom bezpieczeństwa balkonów na wyższych kondygnacjach. Kraty balkonowe stanowiły po prostu doskonałe oparcie dla wspinających się wyżej złodziei. Dzisiejsze nowoczesne zabudowy balkonowe w niczym nie przypominają brzydkich i niebezpiecznych krat. Jaki mamy wybór?

Balkon w szkle

Bardzo estetycznie prezentują się zabudowy wykonane ze szklanych paneli. W ofercie firm zajmujących się zabudową balkonów i tarasów, znajdziemy niejedno rozwiązanie, które zabezpieczy dodatkowo nasz balkon nie tylko przed niepożądanymi gośćmi, ale też przed wiatrem i deszczem. Balkony w szklanej zabudowie stanowią często przedłużenie mieszkania, gdzie chętnie spędzamy przy kawie poranki chronieni przed niepożądanymi, chłodnymi powiewami.

Oszklony balkon, to możliwość hodowania nawet bardzo wrażliwych roślin. Zabudowa zabezpiecza je przed nocnym przemrożeniem, dając jednocześnie możliwość oszczędniejszego stosowania ogrzewania w pomieszczeniu, do którego balkon przynależy.

Elegancka zabudowa bezramowa

Systemy zabudowy balkonów, to dość szeroki wachlarz różnych rozwiązań. Należą do nich również niezwykle eleganckie zabudowy w systemie bezramowym. Zabudowa składa się tu z tafli hartowanego szkła nie osadzonych w profilach, ani ramach. Ukwiecony balkon zbudowany w ten sposób prezentuje się niezwykle efektownie.

Dość często padają jednak pytania o bezpieczeństwo takich rozwiązań. Otóż zastosowane w systemach bezramowych szkło hartowane, to materiał wysokiej klasy, spełniający bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa. Nawet przy stłuczeniu, które zdarza się naprawdę bardzo rzadko, szkło jest bezpieczne dla przechodniów. Nie tłucze się bowiem w taki sam sposób, jak szyby tradycyjne – nie tworzy dużych, ostrych fragmentów.

Panele w zabudowie bezramowej, podobne jak w wielu bardziej tradycyjnych systemach, można zsunąć w czasie pięknej pogody, by móc cieszyć się słońcem o świeżym powietrzem. W razie potrzeby, podczas niesprzyjającej aury, lub wychodząc z domu na dłużej, rozsuwamy panele i cieszymy się zaciszem i bezpieczeństwem.

Estetyka, komfort i bezpieczeństwo

Nowoczesne zabudowy balkonowe są nieporównanie bardziej bezpieczne, niż dawne, nieestetyczne kraty. Zabudowa szklana jest też estetyczną alternatywą dla rolet antywłamaniowych  montowanych na balkonach, które zaciemniają mieszkanie i nie dają możliwości relaksu na balkonie wśród kwiatów w dżdżysty poranek. To sposób na powiększenie powierzchni mieszkalnej, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i cieszy się doskonałą opinią użytkowników. Jeśli jeszcze nie masz zabudowy balkonowej naprawdę warto rozważyć związany z nią komfort, estetykę i bezpieczeństwo.

Zabudowany balkon to przestrzeń, która daje zupełnie nowe możliwości aranżacyjne – możesz udekorować balkon jak chcesz, zastosować dodatkowe oświetlenie i postawić ulubiony stolik kawowy bez obawy, że zwabisz złodziei, dla których otwarte balkony stanowią źródło łatwych łupów. Warto zdecydować się podczas projektowania domu na umieszczenie w projekcie zabudowanego balkonu.