kwietnik z palet

Nic prostszego – wystarczy nawet jedna paleta ułożona odpowiednio na boku. W ogrodzie, czy na tarasie, nawet bez obróbki, po umieszczeniu na niej pnących, lub płożących roślin, będzie zdobić. Możemy ją również powiesić, mocując do ściany na wybranej wysokości. Kwietnik z palet może być jednak znacznie bardziej zaawansowaną i wymagającą pracy konstrukcją. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się umieścić go we wnętrzu. Oczywiście od naszej wyobraźni i aktualnej potrzeby zależy, gdzie go umieścimy. Może oczywiście zdobić również salon.

Najprościej jest po prostu umieścić paletę w odpowiedniej pozycji pod ścianą, po uprzednim oczyszczeniu i nadaniu drewnu wybranego koloru i faktury. Najczęściej jednak takie rozwiązanie będzie niewystarczające. Kwietnik z palet w salonie, musi się dobrze komponować zresztą mebli i wyposażenia.

Najmniej ryzykownie będzie dokładnie oszlifować  i polakierować nasz kwietnik z palet lakierem bezbarwnym. Surowe drewno pasuje właściwie do wszystkiego i każda roślina, jaka trafi na nasz kwietnik, będzie się doskonale prezentować. Dobrym rozwiązaniem dla roślin stojących, będzie ułożenie po prostu odpowiednio przygotowanej palety w wybranym miejscu i ustawienie na niej roślin. Na przykład wysokiej palmy, lub fikusa pośrodku, dookoła kilku roślin mniejszych, różnej wysokości, tak by tworzyły udaną kompozycję. Między roślinami, lub obok nich możemy ustawić figurkę z drewna, na przykład siedzącego kota o smukłej sylwetce. To od dłuższego już czasu popularny, występujący w wielu domach, element wystroju. Z estetyką drewnianych kotków już bywa różnie, ale przecież o gustach się nie dyskutuje.

Kwietnik z palet, starannie wykonany, odpowiednio wkomponowany we wnętrze, będzie doskonałą alternatywą dla kwietników metalowych, czy z tworzyw sztucznych. Zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniu mamy inne elementy drewniane, meble z palet, lub ozdoby ze sznurka wykonane techniką makramy. Przy czym chyba najlepszym rozwiązaniem będzie użycie sznurka konopnego w naturalnym, słomkowym kolorze.

W związku z niesłabnącą, a wręcz rosnącą popularnością inspiracje w temacie „kwietnik z palet” , można znaleźć w wielu popularnych czasopismach i katalogach o tematyce dotyczącej wystroju wnętrz. Zresztą nie tylko w czasopismach i katalogach. Uważny obserwator wypatrzy zapewne nie raz kwietnik z palet w scenografii popularnego serialu, czy filmu. To dodatek modny i zawsze oryginalny, dzięki niezliczonym możliwościom zastosowania rozmaitej kolorystyki, dodatku innych materiałów, czy nawet delikatnego rzeźbienia powierzchni drewna. Nie kuśmy się więc zbyt łatwo na zrobienie kwietnika identycznego, jaki widzieliśmy u sąsiada. Zmieńmy kilka detali, lub choćby jeden istotny, a nasz kwietnik z palet będzie naprawdę oryginalnym elementem wyposażenia mieszkania, tarasu, czy ogrodu.

Jeśli naprawdę brak nam umiejętności, czy pomysłu, a bardzo chcielibyśmy mieć taki oryginalny dodatek, możemy rozejrzeć się w social mediach, w grupach tematycznych dotyczących wykonania i sprzedaży rękodzieła,  na pewno uda się nam wyszperać coś dla siebie.