Meble z palet do domu

Meble z palet do domu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, można z nich bowiem stworzyć ciekawe aranżacje do każdego wnętrza, od sypialni po salon. Jeśli do tego mamy żyłkę majsterkowicza, wyobraźnię i zmysł kompozycji, meble z palet do domu możemy stworzyć sami. Materiał jest tani, dostępny i prosty w obróbce – możliwości ogranicza tylko poziom naszej kreatywności.

Meble z palet do domu – stolik kawowy

Zdaje się, że najprostszym i najczęściej spotykanym meblem tego typu, jest stolik kawowy. Wystarczą dwie palety i szyba na blat. Prawda, że proste? Oczyszczenie palet i mocowanie ze sobą wszystkich trzech elementów nie nastręczy trudności nawet mocno przeciętnie zdolnemu majsterkowiczowi. Warto zaznaczyć, że każdy taki stolik może wyglądać inaczej. Wszystko zależy od tego, jak go wykończymy. Można drewno jedynie oczyścić z drzazg i jedynie delikatnie musnąć papierem ściernym. Można je zetrzeć „do żywego” i polakierować, lub nie. Bejca do drewna występuje w różnych odcieniach i inny efekt daje jedna jej warstwa, a inny kilka. Oczywiście można też użyć farby w dowolnym kolorze, a nawet połączyć ze sobą kilka kolorów. Bardzo interesujący efekt daje nałożenie ciemnej farby pod jasną i przetarcie całości tak, by jeden kolor przenikał drugi. Szkło również możemy dać jasne, lub ciemne. Matowe lub przezroczyste. Wszystko zależy od tego, co nam się podoba i co będzie najlepiej komponować się z wnętrzem.

Łóżko z palet

Proste meble z palet do domu, to również łóżka. Na podwójne łóżko potrzebujemy dwunastu palet ułożonych po sześć w dwóch warstwach jedna na drugiej i wygodnego materaca. Całość można wzbogacić paletowym węzgłowiem. Takie łoże w bardzo prosty sposób można podświetlić za pomocą tanich i łatwo dostępnych lampek ledowych, umieszczonych w konstrukcji, która – nie zapominajmy – ma sporo wolnych przestrzeni.

Jeśli łóżko w sypialni, to dlaczego nie sofa do salonu? Niewiele bardziej skomplikowany mebel świetnie będzie się komponował ze wspomnianym wcześniej stolikiem. Jeśli w taki sam sposób obrobimy drewno, będą wyglądać po prostu jak komplet.

Kuchnia, jeśli i tam zastosujemy palety, będzie wymagała nieco więcej umiejętności, jeśli chcemy, by nasze półki, stojaki, czy wieszaki były stabilne i funkcjonalne.

Meble z palet do ogrodu

Meble z palet do domu ozdabiają również wiele ogrodów. Do wykonania prostego siedziska, wystarczą dwie palety i przycięta, obszyta materiałem gąbka tapicerska. Oczywiście można również wyszukać w marketach z wyposażeniem dla domu i ogrodu gotowe poduszki. Zastosowanie doskonałej jakości środków do ochrony drewna przed warunkami atmosferycznymi sprawia, że nie tylko meble z palet do domu, ale również do ogrodu, przez długi czas zachowają nienaganny wygląd, bez konieczności chowania ich do garażu, czy przykrywania ich czymkolwiek przed każdym deszczem. Oczywiście nie zapominamy o chowaniu poduszek, czy gąbkowych siedzisk i koców…

Jak widzimy, meble z palet do domu do szeroki wachlarz możliwości wykazania się kreatywnością, zmysłem estetycznym i zdolnościami do majsterkowania. Powodzenia!