Drewniane deski na taras

Taras jest jednym z ważniejszych elementów architektury ogrodowej. Powinien być wygodny, przytulny i wykonany z materiału, który będzie nam służył długie lata. Jednym z popularniejszych surowców wykończeniowych jest drewno. W artykule przedstawimy zalety rozwiązania.

Deski drewniane na taras poddaje się impregnacji, dzięki czemu zyskują wiele świetnych właściwości. Stają się bardzo wytrzymałe oraz odporne na warunki atmosferyczne. Materiał ten jest przyjazny środowisku. Najczęściej wybiera się do tego celu:

  • sosnę;
  • świerk;
  • modrzew europejski;
  • -modrzew syberyjski;
  • oraz różne gatunki drzew egzotycznych.

Niewątpliwą zaletą drewna krajowego jest jego cena. Taras ze świerku, czy sosny po odpowiedniej obróbce, może wyglądać doskonale. Przy odpowiedniej konserwacji żywotność desek będzie zadawalająca.

Deski tarasowe z drewna egzotycznego przez kilka dobrych lat cieszyły się dużą popularnością w szczególności na wysoką wytrzymałość, twardość i odporność na warunki atmosferyczne. Niestety drastyczne wycinki lasów tropikalnych i brak odpowiednio prowadzonej gospodarki leśnej doprowadził do coraz trudniejszej dostępności tych surowców co nie tylko wpłynęło drastycznie na cenę produktów alei ich jakość. Doskonałą alternatywą dla drewna tropikalnego jest Thermory thermo drewno będące materiałem odpornym na biodegradację, o doskonałej trwałości i wytrzymałości. Thermory oferuje deski tarasowe wykonane z thermo sosny skandynawskiej, thermo sosny bezsęcznej oraz thermo jesionu maerykańskiego.

Deska wykorzystywana do budowy nowoczesnego tarasu może być również kompozytowa. Jest wtedy mieszanką różnych materiałów: pcv i drewnianych trocin. Dzięki temu oferuje zalety zarówno materiałów sztucznych, jak i naturalnego drewna. Kompozyt bez problemu przetrwa mroźną zimę, poradzi sobie z upałem oraz z deszczem. Jak każdy materiał, deska taka ma również swoje wady. Pod wpływem promieni słonecznych, deska może się odbarwić. Jest również bardziej podatna na odkształcenia od drewna naturalnego.

Montaż desek drewnianych na taras jest stosunkowo prosty w porównaniu do innych materiałów tarasowych. Zajmuje niewiele czasu, nie ingeruje również w sam ogród.

Duży wybór desek tarasowych można znaleźć w sklepie Komplex Market. Sklep oferuje zarówno deski z litego drewna, jak i deski kompozytowe. Konsultanci powinni chętnie doradzić w sprawie tego, jaka deska najlepiej będzie pasowała do konkretnego tarasu.

Taras będzie jednym z ulubionych miejsc do spędzania czasu w słoneczne dni. Stanowi on również płynny łącznik domu z ogrodem, tak więc wymaga odpowiedniego urządzenia. Drewno bez wątpienia jest materiałem, który stworzy odpowiednią estetykę. Będzie pasowało zarówno do domów w stylu tradycyjnym, jak i do domów nowoczesnych.