dekoracje bożonarodzeniowe na okna

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas wyczekiwany przez wszystkich, zwłaszcza przez dzieci. Jak nie trudno się domyśleć, przyczyną jest tradycja obdarowywania gwiazdkowymi prezentami, ale też nie bez znaczenie jest fakt, że najmłodszym podoba się, jak dekorujemy przed świętami nasz dom. Mamy tu na myśli nie tylko tradycyjną choinkę, czy wieniec na drzwi, ale też dekoracje bożonarodzeniowe na okna.

Niektóre z nich możemy przygotować wspólnie z dziećmi, a w przypadku starszych pociech, mogą one zająć się tym samodzielnie. Najprostsze dekoracje bożonarodzeniowe na okna, to kształty malowane na szybach za pomocą sztucznego szronu w spraju i szablonów z motywami świątecznymi. Szablony takie przed świętami można kupić niemal wszędzie, ale też nietrudno jest wykonać je samemu. Nie musimy mieć do tego wielkich zdolności plastycznych, ani manualnych. Poradzi z tym sobie nawet dziecko. Do tych najprostszych wystarczy kawałek brystolu, ołówek i nożyczki.

Dekoracje bożonarodzeniowe na okna: podświetlane gwiazdki, aniołki, czy mikołaje

Możemy też kupić bardziej skomplikowane dekoracje bożonarodzeniowe na okna. Na przykład podświetlane gwiazdki, aniołki, czy mikołaje. Niektórzy też w charakterze dekoracji świątecznych umieszczają w oknach ozdobne kartki bożonarodzeniowe. Wystarczająco efektownie będą wyglądać nawet zwykłe ledowe lampki umieszczone w dowolny sposób gdzieś na szybie, bądź dookoła futryny. Ewentualnie, widoczne tylko od wewnątrz, na karniszu.

Możliwości są niezliczone. Dla wielu osób zajmujących się wytwarzaniem rękodzieła, okres  przedświąteczny jest okresem szczególnie wytężonej pracy. Dekoracje bożonarodzeniowe na okna, te bardziej skomplikowane, a jednak wytworzone ręcznie zachowujące oryginalność i wartość rękodzieła, cieszą się wielką popularnością wśród nabywców. W końcu to właśnie one informują świat, że jesteśmy gotowi na Boże Narodzenie. Zdaniem młodszych dzieci, są one sygnałem dla Świętego Mikołaja, że w tym właśnie, ozdobionym pięknie domu, grzeczne dzieci czekają na wymarzone prezenty. Oczywiście w celu podtrzymania świątecznej tradycji, powinniśmy dopilnować, by nasi najmłodsi wystosowali uprzejmy list do Świętego Mikołaja z listą oczekiwanych w tym roku prezentów. Jeśli nie potrafią jeszcze pisać samodzielnie, pomóżmy im w tym. Niech podyktują nam swoje serdeczne prośby, a mu z całą powagą, jakiej wymagają okoliczności spiszmy je, zapakujmy w kopertę i zaadresujmy na adres Świętego Mikołaja w Laponii. Możemy wspólnie z dzieckiem udać się do najbliższej skrzynki pocztowej, gdzie samodzielnie wrzuci ono gotowy list.

Listy do Świętego Mikołaja

Gdzie tak naprawdę trafiają te listy – nie wiadomo. Ważne, by zachować ich treść w pamięci i choć częściowo, według własnych możliwości technicznych, czy materialnych, spełnić marzenia dziecka. Z opowieści niektórych rodziców wynika, że niektóre życzenia są wyjątkowo trudne, czy wręcz niemożliwe do spełnienia. Na przykład koń w mieszkaniu na 3 piętrze domu wielorodzinnego bez windy… Są jednak takie bardziej realne, jak po prostu wymarzona zabawka.