Małe mieszkanie? Wybierz meble na wymiar!

Dobór odpowiedniego umeblowania do małego mieszkania może nastręczać wiele trudności. W takim przypadku warto postawić na meble na wymiar!

W małych mieszkaniach częstym problemem jest dopasowanie do nich właściwych mebli. Chociaż obecnie w sklepach możemy znaleźć najróżniejsze meble pokojowe, meble kuchenne czy też meble łazienkowe, to jednak dobór tych pasujących idealnie może być naprawdę bardzo trudny.

Gdy meble w małym wnętrzu mają być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne, warto zdecydować się na meble na zamówienie wykonane na wymiar. Wtedy mogą być idealnie dopasowane nie tylko do wymiarów wnętrza, ale też do gustu zamawiającego!

Meble na wymiar – zamówisz każdy ich typ!

Oferowane w sklepach gotowe meble przeznaczone są do praktycznie każdego pomieszczenia w domu i nie tylko. Także zakłady stolarskie wykonujące meble na wymiar mogą przygotować te same ich typy zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta.

W związku z tym meble na zamówienie mogą posłużyć do całkowitego wyposażenia małego mieszkania, w którym ważne jest funkcjonalne wykorzystanie każdego wolnego skrawka przestrzeni.

Rodzaje mebli, które można zamówić na wymiar:

  • meble kuchenne
  • meble łazienkowe
  • meble do przechowywania – szafy wnękowe, wolnostojące
  • meble do garderoby
  • meble pokojowe – do salonu, sypialni, pokoju dziecka
  • meble biurowe

Zakłady stolarskie wykonujące meble na wymiar mogą przygotować je dla klientów także w różnych stylach. Przykładowo, możemy zdecydować się na kuchnie na wymiar w popularnym stylu skandynawskim, a także na meble łazienkowe glamour. Dobry stolarz może spełnić praktycznie wszystkie życzenia swoich klientów – także te nietypowe!

Jak przebiega proces zamówienia mebli na wymiar?

O zakupie mebli na wymiar warto pomyśleć już na etapie zakupu mieszkania. Dlaczego? Ponieważ meble na wymiar nie są dostępne od ręki i konieczne będzie zaczekanie od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy na ich wykonanie.

Pierwsze spotkanie polega najczęściej na wizycie stolarza na miejscu, gdzie pobiera on odpowiednie wymiary przestrzeni oraz konsultuje się z klientem co do typu, stylu, funkcji zabudowy meblowej. Można też zapoznać się wtedy z typami materiałów oraz wybrać te, z których mają być wykonane meble na zamówienie. Dodatkowo, pracownik może przygotować wycenę umeblowania.

Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu mebli na zamówienie. W tym przypadku stosuje się obecnie specjalne programy komputerowe, które pozwalają na przygotowanie wizualizacji wyglądu mebli – można wtedy zobaczyć, jak będą prezentowały się już po ich wykonaniu.

Gdy klient zgadza się z przedstawionym mu projektem, zakład stolarski może przystąpić do wykonania mebli na wymiar. Gdy jednak ma on jakieś zastrzeżenia i chciałby wprowadzić zmiany w wyglądzie umeblowania, na tym etapie jest to jeszcze możliwe.

Czas produkcji mebli na wymiar najczęściej wynosi kilka tygodni, ale w przypadku bardziej skomplikowanej zabudowy może się wydłużyć. Dokładne informacje o czasie wykonania mebli na zamówienie można uzyskać od pracownik zakładu stolarskiego.

Gdy meble na wymiar są już gotowe, zakład stolarski umawia się z klientem na dogodny termin ich montażu. Wówczas umeblowanie przywożone jest na miejsce, a potem montowane.

Ile kosztuje wykonanie mebli na zamówienie?

Koszty związane z wykonaniem mebli na zamówienie zależne są od szeregu różnych czynników, w tym między innymi od przestrzeni zabudowy, od wykorzystanych materiałów czy też od wewnętrznego wyposażenia mebli.

Ceny za meble na wymiar są wyższe niż za gotowe meble, niemniej jednak zamawiający może wtedy otrzymać wyposażenie idealnie dopasowane do konkretnego miejsca. W przypadku małych mieszkań takie meble sprawdzą się perfekcyjnie!

Woodworks Studio – meble na wymiar w Krakowie

Chcesz zdecydować się na meble na zamówienie w mieście Kraków? To tutaj działa zakład stolarski Woodworks Studio, który specjalizuje się w produkcji różnych typów mebli na zamówienie. To tu zamówisz między innymi kuchnie na wymiar, meble łazienkowe, szafy wnękowe czy też meble pokojowe.

Więcej informacji dotyczących oferty zakładu Woodworks Studio można znaleźć na jego stroni internetowej: https://woodworks-studio.pl/realizacje/meble-na-wymiar.