W większości mieszkań, zwłaszcza tych w blokach mamy niewielkie łazienki. Metraż nie jest duży, a trzeba pomieścić w tym wnętrzu sporo przydatnych rzeczy. Aranżacja przestrzeni w małej łazience wymaga zatem sprytu i dobrej organizacji. Sprawdź, jak stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce w swoim domu!

Niewielka łazienka – o czym trzeba pamiętać?

Niestety mnóstwo osób ma małe łazienki. Po ustawieniu niezbędnych sanitariów pozostaje naprawdę mało przestrzeni na inne elementy, głównie na dodatki. Każdy przedmiot musi być funkcjonalny, a co najważniejsze nie zajmować zbyt wiele metrów kwadratowych.

Warto powiesić półki, dodatkowe szafki oraz inne meble na ścianie, dzięki temu uzyskamy wolną przestrzeń na podłodze. To sprytne rozwiązanie doskonale odnajduje się w wąskich pomieszczeniach lub z nietypowym układem. W ten sposób mamy możliwość ustawić na ziemi kolejne potrzebne dodatki, takie jak stojak na papier toaletowy, czy szczotki toaletowe.

Spora część ludzi w łazience wydziela osobne miejsce na kąpiel, a także z toaletą, bywa że często pomiędzy znajduje się tam również pralka. Do tego konieczny jest kosz na pranie, który pozwoli zachować porządek, jak i estetyczny wygląd pomieszczenia.

Kosze na pranie – jakie wybrać?

W Home&You kupisz wiele akcesoriów do łazienki, między innymi kosze na pranie – https://home-you.com/pl/lazienka/przechowywanie/kosze-na-bielizne. W asortymencie są modele w wielu rozmiarach oraz kształtach. Przede wszystkim pojawiają się klasyczne wersje o formie prostokąta lub kwadrata. Są węższe, jak i szersze poprzez to zmieszczą się nawet w niewielkiej wnęce. Na stronie znajdziesz dokładne wymiary! Dobrym wyborem jest też kosz na bieliznę składany wykonany z materiału, na przykład typu worek. Jeśli nie jest potrzebny wystarczy go złożyć i schować do szafki, tudzież w kąt.

Niektóre kosze na pranie są wyposażone w specjalny wkład z tkaniny, który można wyciągnąć, a następnie uprać. Znajduje się on głównie w wariantach z wikliny lub z drewna,  no i przede wszystkim w produktach ażurowych. Plastikowe pojemniki wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką nasączoną odpowiednim środkiem. Niezwykle łatwo utrzymać je w czystości.

Sklep Home&You posiada produkty z różnych materiałów, dlatego będą one pasować do łazienek w rozmaitym stylu. To przede wszystkim kosze na pranie z praktycznym zamknięciem w postaci wieczka.

Do łazienek w skandynawskim lub sielskim klimacie kup kosz na bieliznę wykonany z drewna lub ratanu. To będzie świetne dopełnienie przytulnej łazienki. Dodatkowo taki model stanowi element dekoracyjny. Na górze płaskiego wieczka zyskujemy wolny obszar, dzięki temu spokojnie da się tam położyć ręczniki, czy pudełko z kosmetykami.

Do nowoczesnych łazienek bądź bardzo eleganckich, a nawet tych z nutką glamour bajecznie nadają się kosze na pranie ze skóry lub z niezwykle efektownym pikowaniem. Skóra ekologiczna jest odporna na wilgoć, dlatego świetnie odnajdzie się w tym pomieszczeniu. Ponadto prezentuje się niesłychanie gustownie i szlachetnie.