Dlaczego warto wybrać prześcieradła z gumką?

Prześcieradła z gumką są bardzo wygodne w użytkowaniu, świetnie się naciągają na powierzchni materaca i zawsze pozostają na swoim miejscu. Nie trzeba poprawiać ich tak często, jak zwykłych prześcieradeł. Prześcieradła z gumką są równie lekkie i mogą powstawać z takich samych materiałów jak zwykłe prześcieradła. Dowiedz się więcej i wybierz najlepsze prześcieradła z gumką dla siebie!

Dlaczego prześcieradła z gumką?

Prześcieradła z gumką są bardzo wygodne w użytkowaniu, dlatego tak łatwo znajdują się nowi entuzjaści prześcieradeł tego typu. Ich zakładanie na materac jest prostsze niż zakładanie zwykłego prześcieradła. Wystarczy zaczepić o gumkę dwa pierwsze rogi materaca i prawie gotowe — wystarczy prześcieradło naciągnąć i nałożyć na pozostałe dwa narożniki. Prześcieradła z gumką zostały po to właśnie stworzone, dlatego najlepiej sprawdzają się na łóżkach z materacem, o które bez problemu można podwinąć i zahaczyć rogi prześcieradła. Gumka oraz ciężar samego materaca trzymają prześcieradła z gumką na swoim miejscu. Gładka powierzchnia prześcieradła z gumką w prawidłowym rozmiarze to niemalże gwarancja gładkiej powierzchni do spania. Bez fałd po jednej przespanej nocy, jak to się zdarza często w przypadku zwykłych prześcieradeł, które często trzeba poprawiać.

Jak prać prześcieradła z gumką?

Prześcieradła z gumką nie potrzebują w sposobie prania żadnego wyjątkowego traktowania. Klasycznie warto zastosować się do wskazówek producenta zawartych w opisie produktu i zawartych na metce. Tam znajdziemy zawsze informację o tym, w jakiej temperaturze należy prać daną tkaninę. Wirowanie prześcieradeł powinno być średnie, zbyt małe spowoduje, że duże prześcieradło słabo odwirowane z wody będzie ciężkie, może się od tego nadmiernie rozciągać podczas suszenia. Wieszanie takiego słabo odwirowanego z wody prześcieradła (szczególnie dużych wymiarów) może być dodatkowo uciążliwe. Z kolegi zbyt wysokie wirowanie w pralce może skurczyć prześcieradło lub sprawić, że jego powierzchnia będzie bardziej szorstka niż byśmy chcieli. Do prania tekstyliów sypialnianych najlepiej stosować płynne kapsułki do prania 3w1, płyny do prania. Proszki do prania często powodują, że delikatne prześcieradła i pościele robią się sztywne, ale nic straconego — dobry płyn do płukania tkanin powinien pomóc. Zawsze warto dodać taki płyn zmiękczający tkaniny do płukania prześcieradła i pościeli, by były przyjemne w kontakcie ze skórą.

Jak składać prześcieradła z gumką?

Składanie prześcieradła z gumką w kostkę niektórym osobom przysparza problemów. Nieregularne rozłożenie narożników oraz wszyta w bok prześcieradła gumka nie ułatwiają zadania. Jednak są sprawdzone kroki na to, by ładnie złożyć prześcieradło z gumką w kostkę, by nie zajmowało dużo miejsca w szafie. W pierwszym kroku najlepiej rozłożyć prześcieradło na dużej powierzchni gumkami do góry wygładzić powierzchnię. Następnie najlepiej złapać za rogi krótszego boku i złożyć prześcieradło na pół. Później należy wsunąć boki krótsze pod boki dłuższe i strzepać prześcieradło. I tak składamy prześcieradło z gumką w kostkę.