Klienci wybierając dywan do danego wnętrza, często zapominają o tym, że najważniejszą kwestią w tym produkcie jest design – łączy tradycję i futuryzm, dodając czyste emocje kolorem /barwą.
Współczesna aranżacja wnętrz narzuca pewne wymogi stylistyczne, dotyczące detali je zdobiących. W efekcie również dywany muszą być tak projektowane, by zawsze współgrały z konkretną stylistyką pomieszczenia. Dywany, dostępne w firmie Dywanopol Polska, swoim wzornictwem oraz barwą sprawiają, że każde pomieszczenie zyskuje na wartości. Te produkty, to swoisty mariaż tradycji i futuryzmu, który, dzięki grze barw i wzorów ma budzić, jak najlepsze emocje w użytkownikach. Nowoczesne wnętrze, to przeważnie minimalizm, prostota, ale to również, na przykład bogaty styl Glamour czy modny powrót do lat 70 tych. By dopasować detale do takich wnętrz konieczne jest tworzenie różnorodnej gamy dywanów. To, w jakim kolorze jest dywan i jakie wzory są na nim umieszczone, buduje również wrażenie optycznego powiększania lub zmniejszania przestrzeni.
DESIGN – ŁĄCZY TRADYCJĘ I FUTURYZM, DODAJĄC CZYSTE EMOCJE KOLOREM/BARWĄ – JAK DOPASOWAĆ DYWAN DO WNĘTRZA?
Geometryczne wzory dywanów idealnie współgrają ze szwedzkim czy marynistycznym stylem aranżacji wnętrz. Bogate zdobnictwo w stylu perskim lub kwiatowym idealne będzie do wnętrz w stylu francuskim czy kolonialnym. Wyposażając mieszkanie, dom czy biuro, warto brać pod uwagę kolorystykę oraz wzornictwo dywanów, które mają się tam znaleźć, by nie zapanował we wnętrzu chaos stylistyczny. Powinno się pamiętać, że mieszanie stylów, tworzenie kontrastów wymaga umiejętności i wrażliwości estetycznej. Nowoczesne pomieszczenia mogą niestety nie współgrać z finezją wysublimowanych wzorzyście dywanów. Warto mieć na uwadze kwestie dysonansów w takich sytuacjach, aczkolwiek umiejętnie stworzone kontrasty w stylistyce wnętrz, mogą dawać dobry efekt. Do pomieszczeń nowoczesnych, dedykowane są głównie dywany shaggy jednolite w kolorystyce lub dywany o wzornictwie geometrycznym. Na pewno ryzykowną decyzją będzie umieszczanie w tym wnętrzu dywanu, który będzie miał klasyczne, perskie wzory.
Projekty nowoczesnych dywanów wychodzą naprzeciw wymogom klientów, którzy chcą, by posiadane przez nich pomieszczenia były urządzone w minimalistyczny sposób. Takie rozwiązania sprawdzają się w biurach. Do współczesnych wnętrz idealnie pasują dywany, takie jak na przykład, dostępna w ofercie firmy Dywanopol, kolekcja dywanów akrylowych Festival. To propozycja, po którą na pewno chętnie sięgną klienci, lubiący dywany o pastelowych barwach i geometrycznych wzorach. Myśląc o ręcznie robionych dywanach, tradycyjnie orientalnych, często przychodzą na myśli wzory perskie i bardzo bogate, natomiast dziś ręcznie robione dywany są produkowane, może w tradycyjny sposób, ale w nowoczesnym designie. Dywany, wykonywane w Turcji przez producenta Dywanopol Polska, są bardzo popularne i łączą w swoim wzornictwie, zarówno tradycję, jak i nowoczesność.
WZÓR I BARWA – DETALE DYWANU, KTÓRE ZMIENIAJĄ JAKOŚĆ POMIESZCZENIA
Wzór jest najbardziej oczywistą i być może najważniejszą cechą dywanu. Razem z kolorem tworzą obraz dywanu, który wkomponowuje się w całość stylistyki danego wnętrza. Większość nowoczesnych dywanów jest nadal robiona ręcznie z wysokiej jakości przędzy, co daje wspaniały efekt. Tradycyjnie tworzone dywany mogą powstawać, dzięki nowoczesnym inspiracjom, wzbogaconym pięknymi kolorami. Klasyczna, polska stylistyka wnętrz jest dosyć stonowana i ogranicza się do beżu, szarości i żółtego. W ostatnich latach nowoczesne wzornictwo sięga jednak po czerwień, intensywny kolor niebieski lub fiolet, purpurę i róż. Kolory mają ogromny wpływ na samopoczucie mieszkańców i pracowników, przebywających w danych pomieszczeniach, podobnie jak wzory dywanów. Producenci stawiają na wysokie, gęste runo. Dywany Shaggy, tak zwane włochacze, zyskują ogromną popularność ze względu na swoją przytulność i atrakcyjność. Nowoczesny dywan decyduje o jakości pomieszczenia, w jakim się znajduje, dlatego ważne jest, by była to doskonała kompozycja barw i wzorów, budząca pozytywne emocje.
Związek dywanu z wnętrzem jest niezwykle istotny, dlatego też konieczne jest dopasowanie motywu dekoracyjnego tego produktu i barw do stylistyki pomieszczenia, mebli i ogólnej kolorystyki. W ten sposób tworzone jest środowisko i klimat, w którym z przyjemnością się przebywa.