zasłony do salonu


Najwięcej czasu spędzamy najprawdopodobniej w salonie. Jak więc czuć się w nim dobrze, co sprawia, że staje się przytulny? Za ten wyjątkowy charakter odpowiadają liczne detale, w tym miedzy innymi zasłony. To dzięki nim i innym elementom, pomieszczenie to staje się miejscem, w którym wypoczywamy całą rodziną.

Czy zasłony są potrzebne?

To pytanie, które często stawiamy sobie już na samym początku, urządzając nasze wnętrze. Przede wszystkim musimy przeanalizować kilka rzeczy. Mianowicie, jeśli mieszkamy na parterze bądź blisko przy ulicy i nie chcemy, aby sąsiedzi zaglądali nam do środka, wówczas decydujemy się na zastosowanie zasłon. Zarówno firanki, jak i zasłony, są zatem potrzebne każdej rodzinie, która ceni sobie prywatność, zwłaszcza późną porą, gdy mamy zapalone światło.

Po co jeszcze mogą przydać się zasłony? Przede wszystkim prócz zapewnienia prywatności, podnoszą także estetykę wnętrz. Często to właśnie za zasłonami ukrywamy rury biegnące w pionie, co często zdarza się w mieszkaniach w bloku. Chowamy też za nimi inne detale, także grzejniki, które są szczególnie widoczne w starym budownictwie.

Zasłony warto także stosować z innego powodu. W zimie, kiedy na dworze panują minusowe temperatury, ciężkie, grube zasłony ochronią przed podmuchami zimnego powietrza, zwłaszcza, gdy mamy nieszczelne okna. Zasłony, wbrew pozorom, przydają się także w upalne dni – wtedy chronią przed mocnymi promieniami słonecznymi, a więc zagwarantują chłód w pomieszczeniu.

Nowoczesny salon – jakie wybrać zasłony?

zasłony do salonu z motywem kwiatowym
zasłony do salonu z motywem kwiatowym

Nowoczesność jest najczęściej kojarzona z klasyką, minimalizmem. Jednakże dla niektórych z nas, nowoczesność do także połączenie różnorodnych i nietuzinkowych elementów oraz technologii.

Do nowoczesnego salonu, a także do dziecięcego pokoju oraz do sypialni możemy polecić zasłony zaciemniające, które prócz tego, że chronią przed jasnymi promieniami słonecznymi, to stanowią efektowną aranżację okna. Grube i masywne zasłony można także wspaniale upiąć, dzięki czemu wnętrze nabiera magicznego wyglądu.

Obecnie, największą popularnością cieszą się zasłony gładkie, w jednolitym kolorze, oraz te zdobione wzorami. Tak szeroki wybór pozwala dopasować je do własnych potrzeb i upodobań. Kupując już te konkretne, warto wziąć pod uwagę między innymi kolorystykę pomieszczenia oraz jego wyposażenie. Jeśli w salonie dominują jasne kolory, możemy je wówczas przełamać ciemniejszymi zasłonkami bądź jeśli mamy odwagę i uwielbiamy wzory, to szczególnie polecamy zasłony z motywem kwiatowym. Prezentują się przepięknie oraz natychmiast przykuwają uwagę każdego, kto przychodzi do nas w gości.

Artykuł powstał we współpracy z marką Alena-Firany.pl.