Taśmy LED - dekoracyjne rozwiązanie do każdego pomieszczenia i uzupełnienie oświetlenia

Aby upiększyć wnętrze, można zastosować odpowiednie oświetlenie. Tutaj sprawdzi się zastosowanie taśm LED. Ten szczególny rodzaj oświetlenia jest dekoracyjny i jednocześnie uzupełnia aranżację o dodatkowe źródło światła. Warto dowiedzieć się więcej na temat rodzajów taśm LED, a także ich zastosowania. Dlaczego warto je wybierać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Taśmy LED – poznaj ich rodzaje 

Warto wiedzieć, że taśmy LED występują w wielu rodzajach. Otóż można zdecydować się na białe o ciepłej, neutralnej lub zimnej barwie światła. W tym przypadku można sterować natężeniem światła, zatem ściemniać je i wyostrzać. Jeżeli chce się uzyskać różne barwy, to należy zdecydować się na taśmy LED RGB lub taśmy LED RGBW. Mogą być one sterowane za pomocą pilota albo z poziomu aplikacji. Ponadto poszczególne taśmy różnią się długością, a te najpopularniejsze to 3-metrowe i 5-metrowe. Dostępne są także modele elastyczne. Ich wybór gwarantuje, że nie trzeba przycinać taśmy w wyznaczonych miejscach i można dowolnie  ją układać, nawet w przypadku skomplikowanych kształtów przedmiotów, które chce się podświetlić. Szczególny rodzaj tego rodzaju oświetlenia to taśmy, które zapewniają ciągłe światło bez widocznych diod. Na rynku pojawia się coraz więcej taśm LED, które sprawdzają się do różnorodnego zastosowania. Warto pamiętać o tym, że do taśmy LED należy dopasować odpowiedni zasilacz. Aby obliczyć potrzebną moc, należy moc taśmy przemnożyć przez jej długość, a także dodać do otrzymanej wartości 10%. W ten sposób można wybrać najodpowiedniejszy zasilacz. Jeżeli szukacie dobrych taśm LED do różnorodnego zastosowania, wybierzcie modele dostępne na stronie: https://abanet.pl/558-tasmy-led.        

Gdzie mogą mieć zastosowanie taśmy LED? 

Niezależnie od tego czy chcecie podświetlić sufit podwieszany w salonie, czy pokoju dziecka, taśmy LED świetnie się sprawdzą. Można umieścić je na krawędziach sufitu. Oczywiście takie oświetlenie może tworzyć również iście gwiezdną dekorację. Sprawdzi się do podświetlenia szklanych półek na regale. Wystarczy dobrać do niego odpowiednie listwy. Będą one potrzebne także do podświetlenia podłogi. Taśmy LED będą odpowiednim wyborem do podświetlenia wezgłowia łóżka, ale i całej ramy. Takie rozwiązanie zapewni niezwykłą funkcjonalność. Taśma może być przyklejona w taki sposób, że będzie tworzyła swoistą poświatę. Jednak gdy będzie umieszczona na wezgłowiu to przede wszystkim zapewni światło w nocy i umożliwi miłośnikom czytania oddawanie się lekturze nawet po zmroku, bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia.