Taśma LED - praktyczny sposób na dekorację pomieszczenia

Moda na nowoczesne wnętrza jest bardzo zróżnicowana – w jednych domach króluje wolna przestrzeń i przejaw artyzmu, w innych zaś przytulny, domowy klimat. Niezależnie od przebijającego się stylu w każdym pomieszczeniu ogromną rolę odgrywa gra świateł. Aby urozmaicić wygląd swoich wnętrz i nadać im nowoczesnego charakteru, warto skorzystać z oświetlenia LED w formie praktycznych taśm.

Spośród jakich taśm LED można wybierać?

Rynek oświetleniowy to już nie tylko żarówki i zwykłe lampy czy żyrandole. Obecnie oświetleniem może stać się wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. A to za sprawą taśm LED, które można umieścić praktycznie wszędzie. Jaką taśmę LED wybrać, aby spełniała postawione sobie oczekiwania? Po pierwsze należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem – do łazienki czy kuchni warto zainwestować w taśmę wodoodporną. Jest ona pokryta specjalną warstwą z przezroczystego tworzywa, która chroni punkty świetlne przed wilgocią. Jej klasa wodoodporności wynosi IP65. Taką taśmę LED można otrzymać na stronie https://skonieczni24.pl/pol_m_Swiatlo_Tasmy-led-i-akcesoria_Tasmy-led-do-lazienki-487.html. Doskonale nadaje się jako oświetlenie blatów pod wiszącymi szafkami kuchennymi lub doświetlenie półki z kosmetykami pod prysznicem czy nad wanną. Uzyskać można w ten sposób również niezwykle dekoracyjny efekt.

W następnej kolejności należy wybrać kolory taśmy. Najczęściej wybierane są kolory białe o barwie zimnej lub ciepłej. Jednakże dla zwolenników większej różnorodności poleca się taśmy LED RGB, które świecą w różnych kolorach. Mogą byś sterowane pilotem i zmieniać swój kolor według upodobań. Ważna jest również liczba diod na taśmie – im gęstsze ustawienie, tym więcej światła można uzyskać.

Zastosowanie taśm LED

Taśmy LED to doskonały sposób na oświetlenie mebli lub witryn sklepowych. Prosty montaż sprawia, że nawet niedoświadczony majsterkowicz poradzi sobie z instalacją takiej taśmy. Doskonale sprawdza się ona również jako podświetlenie lustra w łazience lub łóżka w sypialni – można w ten sposób uzyskać romantyczny nastrój. Zastosowanie znajdzie również w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym jako dekoracja ścienna w formie bajecznego wzoru. Przy pomocy taśmy LED możliwe jest stworzenie niepowtarzalnego efektu świetlnego – wystarczy zamontować ją na podwieszonym suficie. Po włączeniu takiej formy oświetlenia cały pokój zyskuje nowoczesny wygląd. Taśmy LED są wysoce elastyczne, więc ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone.