Na szczycie oryginalności – czarna wanna w łazience!

Wszelkie pomieszczenia sanitarne najczęściej kojarzą się z dość opatrzonymi i nudnymi kolorami, takimi jak biel. Szukamy więc oryginalności i odrobiny szaleństwa na płaszczyznach takich jak kształt i forma produktów, które zaliczają się do armatury sanitarnej. Ale żyjemy przecież w XXI wieku, czasach, gdy większość niezwykłych i niesztampowych rozwiązań aranżacyjnych jest całkowicie akceptowalnych. Dlatego czarna wanna w łazience nie musi być pomysłem nie do zrealizowania! Z pewnością uczyni łazienkę całkowicie oryginalną i zachwycającą już od pierwszego spojrzenia!

Czarna wanna w łazience – jak ugryźć to aranżacyjnie?

Stosowanie sprzętów armatury sanitarnej w kilku różnych kolorach, może nie być dobrym pomysłem. Jeśli zatem decydujesz się na czarną wannę, warto również postawić na czarną umywalkę i czarny brodzik w prysznicu. W tym ostatnim przypadku czasem warto zrezygnować z niego całkowicie. 

Podobnie jest w przypadku baterii. Czarne baterie doskonale będą współgrały z czarną wanną, jednak nie jest to absolutną koniecznością. W tym przypadku zastąpienie jej klasyczną baterią w kolorze srebrnym, nie będzie aranżacyjnym błędem. 

Czy czarna wanna w łazience optycznie ją zmniejszy?

Wiele osób rezygnuje z ustawienia w łazience czarnej wanny ze względu na rozmiar pomieszczenia. Tymczasem warto pamiętać, że czarna wanna będzie wydawała się odrobinę mniejsza, bo tak optycznie gra z naszym mózgiem czarny kolor. „Czarne wyszczupla” wcale nie jest pustym hasłem, bo czarne przestrzenie rzeczywiście wydają się nieco mniejsze. Dzięki temu Twoja łazienka może wydać się większa, bo czarna wanna optycznie nie zabierze jej tyle samo przestrzeni, co biała. 

Czarna wanna w łazience – jakie dodatki wybierać?

Wiele zależy od stylu, w jakim urządzasz swoją łazienkę. Jest jednak kilka flagowych barw, które w łazienkowej kompozycji z czernią mogą się sprawdzić bardzo dobrze. Na czoło z pewnością wysuwa się złoto. Złota bateria wannowa z pewnością będzie tworzyła z czarną wanną niezwykle udane połączenie. Możesz postawić też na klasyczne srebro, jednak musisz pamiętać, że wówczas cała aranżacja wyda się nieco bardziej surowa. 

Jak czyścić czarną wannę?

Czy czarna wanna w łazience mocno się brudzi? Jest oczywiście nieco bardziej wymagająca, niż wanna biała, jednak z pomocą środków chemicznych, które tworzą na powierzchni wanny hydrofobową powłokę, możesz dłużej utrzymać swoją czarną wannę w pożądanej czystości. Krople wody nie będą wówczas na niej zasychać, ale po niej spływać, pozostawiając powierzchnię czystą i gładką.