Szpachelka do silikonu - idealna do wygładzania spoin silikonowych

Kiedy remont kuchni lub łazienki ma się ku końcowi, a montaż wanny, umywalki lub zlewu mamy już za sobą wówczas czeka nas etap wygładzania spoin silikonowych wokół montowanych sanitariatów, a także finezyjnego wykończenia kładzionych płytek. Do tego typu celów idealnie nadają się szpachelki wykonane z miękkiego elastycznego tworzywa lub gumy termoplastycznej, które nie rysują glazurowanych powierzchni i umożliwiają uzyskanie czystej i równomiernej powierzchni wygładzanego silikonu.

Jeśli dotychczas silikowanie spoin kojarzyło Ci się z wszechobecnym bałaganem, oznacza to, że potrzebujesz profesjonalnego narzędzia, z którym wykańczanie kuchni lub łazienki przebiegnie bezproblemowo. Zapoznaj się ze szpachelkami do silikonu, które zawsze stają na wysokości zadania!


Szpachelki do silikonu – znakomicie dociskają i wygładzają

Profesjonalne, a co najważniejsze, dostępne w przystępnych cenach szpachelki o różnych grubościach  wykonane z tworzywa na bazie silikonu nie uszkadzają krawędzi, perfekcyjnie wygładzają fugę założoną między płytkami stając się niezbędnym narzędziem podczas wykańczania kuchni lub łazienki. Wyprofilowane odpowiednio krawędzie znakomicie dociskają silikon do fugi zapewniając maksymalną szczelność i przyczepność do wygładzanej powierzchni.

Szpachelka do wygładzania silikonu pomiędzy ceramiką sanitarną a ścianą staje się jedynym, najbardziej skutecznym narzędziem, dzięki któremu samodzielne przeprowadzanie prac remontowych staje się łatwe i przyjemne. Ze szpachelkami do silikonu nie musisz zamawiać fachowca do wykończenia spoin pomiędzy sanitariatami – z powodzeniem dokonasz tego samodzielnie, bez dodatkowych kosztów. Mając w swoim gospodarstwie domowym szpachelki silikonowe, kafelkowanie kuchni lub łazienki staje się proste i przyjemne. Wykańczanie silikonowych spoin nigdy przedtem nie było tak dostępne dla każdego. Teraz każdy z nas może stać się fachowcem we własnym domu!

Silikonowe szpachelki także ze skrobakiem

Na polskim rynku, wśród wielu ofert różnych producentów, na uwagę zasługują także zestawy szpachelek do silikonu wraz z wycinarką oraz drapakiem. Tego rodzaju zestawy są niezastąpione, kiedy musimy najpierw usunąć starą fugę silikonową, oczyścić bruzdę i nałożyć nową. Specjalny uchwyt ze skrobakiem pozwala usunąć zniszczone i nieszczelne spoiny, dzięki nożykowi o wyprofilowanej końcówce, która umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych wcześniej zakamarków. Specjalny zestaw zawiera 5 nakładek dostępnych w różnych rozmiarach i kształtach, które za zadanie mają usuwanie nadmiaru silikonu a także nadanie fudze odpowiedniego kształtu. Dzięki zaostrzonej końcówce usuwanie pozostałości silikonu na powierzchniach płaskich staje się banalnie proste!

Dostępne na polskim rynku szpachelki silikonowe z pewnością przydadzą Ci się podczas remontu łazienki lub kuchni. Te niepozorne na pierwszy rzut oka narzędzie pozwala na precyzyjne nakładanie a także wygładzanie silikonowych spoin. Korzystając z nich zapewnisz swojej kuchni lub łazience efektowne połączenia, także pomiędzy ścianami, ceramiką sanitarną i posadzkami. Niezastąpione szpachelki do wygładzania silikonu idealnie nadają się do profilowania lub formowania klasycznych kształtów fug jak również bardziej finezyjnych wzorów. Bogaty asortyment szpachelek do silikonu to modele, które pozwalają na wygodne trzymanie ich w dłoni, precyzyjne operowanie i dokładne wypełnianie spoin.

Szukasz szpachelki do silikonu? Więcej potrzebnych informacji na temat tego typu narzędzi znajdziesz na pro-budowa.pl/produkt/zestaw-szpachelek-gumek-koncowek-do-silikonu.