Blokady parkingowe - gdzie kupić i dlaczego warto je zainstalować?

Czemu mają służyć blokady parkingowe? Przede wszystkim to one są najlepszym sposobem na to, aby nauczyć kierowców parkowania w miejscach do tego uprawnionych. Swoje zastosowanie znajdują głównie w miastach, gdzie na wielu osiedlach czy nawet w centrum trudno jest znaleźć miejsce do zaparkowania. Niestety, ale wciąż jest spora grupa osób, która nie potrafi parkować w sposób odpowiedzialny, stawia auto w pierwszym lepszym miejscu, nieraz zastawiając kogoś lub ważną drogę wjazdową.

Blokada parkingowa

Aby wyeliminować blokowanie odcinka drogi przez kierowców, warto wyposażyć takie miejsce w blokadę parkingową. Z tego rozwiązania korzystają nie tylko instytucje, ale również osoby prywatne oraz prowadzące działalność gospodarczą, taką jak restauracja, kawiarnia, klub czy inne lokalne usługi. Stosując blokadę parkingową możesz więc być całkowicie pewien, że po powrocie do własnego domu lub firmy, nie zaskoczy Cię samochód innej osoby.

Na stronie www.e-znaki.pl znajdziesz wysokiej jakości i przede wszystkim trwałe blokady parkingowe, dzięki którym szybko i z wielką łatwością wyposażysz swoje miejsce parkingowe. Obecnie, sprzedaż blokad parkingowych oferuje wiele sklepów internetowych, jednakże ze względu na specyfikę produktu, wielu klientów decyduje się na zakup telefonicznie bądź e-mailowo.


Blokady parkingowe – wykonanie

Blokady parkingowe najczęściej maluje się na biało oraz wykleja czerwoną folią odblaskową, dzięki czemu są widoczne z daleka. Kierowcy zaś, gdy tylko je zauważą, niemal natychmiast zdają sobie sprawę z tego, że miejsce jest zajęte i że nie mają prawa stanąć na danej przestrzeni. Do malowania producenci stosują podkład cynkowy chroniący m.in. przed korozją, po czym dodatkowo blokadę lakierują proszkowo. Na życzenie Klientów, blokady parkingowe są malowane także na inne kolory.

Blokady parkingowe wykonuje się z trwałych i wysokiej jakości materiałów, które są dość odporne na dewastację lub próbę zerwania. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się mocną i wytrzymałą blachę oraz rury.

Blokady parkingowe i sposoby ich mocowania

Blokady parkingowe mocuje się do powierzchni drogi, stawiając je w pozycji poziomej. Wtedy też każdy kierowca wie, że nie masz szans na przejazd. Niektóre modele mechanicznych blokad parkingowych są wyposażone we wbudowaną blokadę zabezpieczającą, inne są wzbogacone o kłódkę lub zamek.

Prócz blokad parkingowych, w sklepie znaleźć można szeroką gamę różnorodnych i niezawodnych urządzeń, akcesoriów i produktów parkingowych, które można kupić na potrzeby tworzenia nowych parkingów bądź na potrzeby organizacji miejsc parkingowych na istniejących już parkingach, w tym również podziemnych.