Co to jest Smart TV Krótki przewodnik Samsung

Możliwość korzystania z internetu na telewizorach stała się dla nas codziennością. Każdego dnia oglądamy swoje ulubione filmy i seriale na platformach streamingowych lub słuchamy najnowszych hitów przy pomocy popularnych aplikacji. Korzystanie z internetu w telewizorze stało się tak naturalne i oczywiste, że mało kto zdaje się pamiętać o tym, że jeszcze nie tak dawno telewizor pozwalał jedynie na oglądanie filmów w czasie rzeczywistym. Skąd w takim razie internet w telewizorze? To jedna z zalet Smart TV. Co to jest Smart TV? Jak wygląda Smart TV w telewizorze? Sprawdź!

Co to jest Smart TV?

Smart TV to nic innego jak telewizor podłączony do internetu. Jest to jednak duże uproszczenie. Choć Smart TV aktualnie jest bardzo popularnym rozwiązaniem, to właśnie marka Samsung była pierwszą, która w 2009 roku zdecydowała się na tak pionierski krok. Smart TV umożliwia także współpracę telewizora z Twoimi domowymi sprzętami jak urządzenia audio czy telefon komórkowy. Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że użytkownikom zależy na tym, aby ich sprzęty działały w sposób intuicyjny i dopasowany do ich indywidualnych potrzeb czy stylu życia. Smart TV stało się odpowiedzią na te potrzeby.

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów Smart TV jest system TIZEN, rozwijany przez markę Samsung od 2015 roku. To właśnie on umożliwia różne opcje personalizacji, a także prostą i intuicyjną obsługę oraz nawigację.

Co dają nam funkcje smart w telewizorze?

Jaki jest najlepszy telewizor ze Smart TV? To pytanie z pewnością zadają sobie osoby, które stają przed wyborem nowego urządzenia. Łatwy dostęp do aplikacji i wysoka funkcjonalność sprawiają, że użytkownicy coraz częściej decydują się na wybór telewizorów o przekątnej 65 cali i większych. Duży ekran to znacznie więcej możliwości i emocji w trakcie oglądania najnowszych kinowych hitów.

Telewizor ze Smart TV to idealne dopełnienie Twojego inteligentnego domu. Posiadanie takiego urządzenia daje Ci nielimitowany dostęp do sportu, informacji czy rozrywki. Dzięki Smart TV możesz oglądać co chcesz i kiedy chcesz. Łatwe wyszukiwanie interesujących nas treści, a do tego możliwość personalizacji preferowanych aplikacji sprawia, że korzystanie ze Smart TV staje się przyjemnością. Stabilność systemu oraz wysoka jakość aplikacji powodują, że coraz więcej użytkowników wybiera właśnie Smart TV.

Aplikacja SmartThings

Jednym z elementów, na który warto zwrócić uwagę, wybierając Smart TV, jest aplikacja SmartThings. To rozwiązanie, które pozwala Ci na wygodne łączenie ze sobą urządzeń, dzięki czemu wideokonferencję możesz przeprowadzić na ekranie swojego telewizora lub wygodnie przesłać pliki z telefonu do komputera. To jednak nie wszystko. SmartThings pozwala Ci na dopasowanie poszczególnych inteligentnych urządzeń domowych do Twojego trybu życia i zwiększenia komfortu. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.