Rolety mini - gdzie znajdują zastosowanie

Roleta mini jest niezwykle popularna i chętnie wybierana do różnego rodzaju pomieszczeń. Gdzie najczęściej znajduje zastosowanie? Przedstawiamy cztery sprawdzone miejsca.

W jakich pomieszczeniach zamontować roletę mini?

Rolety mini mają uniwersalne zastosowanie. Za sprawą prostej, klasycznej linii oraz zróżnicowanej kolorystyki mogą się odnaleźć w przeróżnych stylach aranżacyjnych i typach pomieszczeń. Istnieje kilka miejsc, gdzie rolety mini na pewno będą pasować. Jakich? Przedstawiamy 4 propozycje:

  1. Pokój dziecka – do pokoju dziecka lub nastolatka rolety mini sprawdzą się idealnie. Dlaczego? Gust dziecka szybko się zmienia, dlatego na ramie okiennej warto zamontować coś, co łatwo założyć lub zdjąć. Właśnie taki prosty i bezinwazyjny sposób montażu mają rolety mini. Poza tym ten produkt jest wyjątkowo atrakcyjny, jeśli chodzi o cenę, dlatego – na prośbę dziecka czy nastolatka – można go wymienić nawet co rok czy dwa, bo to stosunkowo niewielki koszt.
  2. Salon z aneksem kuchennym – w nowoczesnym budownictwie i na rynku mieszkań w stanie deweloperskim coraz częściej pojawia się – w miejsce odrębnego salonu – salon z aneksem kuchennym. To połączenie ma swoje wady i zalety, a zaaranżowanie takiej przestrzeni jest odrobinę większym wyzwaniem niż samodzielnego pokoju. Dlaczego roleta mini będzie w tym przypadku odpowiednia? Ponieważ zarówno w salonie, jak i kuchni czy jadalni naturalne światło jest mile widziane. Spędzanie czasu z rodziną, czytanie książek, wspólne jedzenie lub przygotowywanie posiłków powinno się odbywać w jasnym pomieszczeniu. Przy pomocy rolet można również wyraźnie oddzielić część wypoczynkową od kuchennej – zastosuj 2 rodzaje rolet: mini w aneksie, a dzień noc lub zaciemniające w salonie.
  3. Kuchnia – kuchnia to pomieszczenie, które powinno być jasne i funkcjonalne. Ponieważ podczas przygotowywania posiłków nietrudno o zabrudzenia lub tłuste plamy, dlatego do kuchni najlepiej wybierać meble i dodatki łatwe w czyszczeniu. Rolety mini właśnie takie są – zostały wykonane z syntetycznego materiału, dodatkowo zaimpregnowanego, dzięki temu – w razie zabrudzeń – wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką lub ściereczką. W kuchni w trakcie gotowania generuje się dużo pary wodnej, dlatego lepiej postawić na osłonę okienną odporną na wilgoć. W tej kwestii rolety górują nad firankami czy zasłonami. Kolejny atut rolet? Zajmują bardzo mało miejsca, a ponieważ przylegają do szyby, to nie przeszkadzają np. w trakcie przyrządzania posiłków.
  4. Łazienka

Najważniejsze atuty rolet mini

Do najważniejszych zalet rolet mini zaliczyć należy atrakcyjną cenę. Jest to niezwykle ważny, dla wielu wręcz decydujący, czynnik podczas robienia zakupów. Dzięki temu rolety mini stanowią tani i szybki sposób na metamorfozę mieszkania.

Zaletą, która idzie w parze z niską ceną, jest łatwy montaż. Roletę mini można w łatwy sposób, przy pomocy dołączonej do opakowania instrukcji, samodzielnie umocować na ramie okiennej.

Kolejnym atutem rolet mini jest bogata kolorystyka – występują praktycznie w każdej możliwej barwie, dzięki temu łatwiej je dopasować do stylu wnętrza i osobistych preferencji.