Rolety rzymskie to zamiennik firan i zasłon. Dodają pomieszczeniu elegancji i świeżości. Zadaniem rolety jest osłona okna.  Od firanek odróżnia je przede wszystkim stabilność -nie przesuwają się oraz możliwość regulacji ilości przestrzeni okiennej, która ma być zasłonięta. Składa się z materiału, mechanizmu służącego do podnoszenia rolety na wybraną wysokość i mechanizmu mocującego. Odpowiednio dobrane stanowią kropkę nad „i” w aranżacji każdego wnętrza.

Do każdego stylu

Rolety rzymskie to uniwersalna zasłona okienna – sprawdzają się w każdym stylu aranżacji wnętrz. Są pięknym dopełnieniem pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym, rustykalnym i prowansalskim. Zyskują także zwolenników wśród miłośników wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. Wielość wzorów i kolorów sprawia, że rolety rzymskie są przepiękną ozdobą okna w domu i w firmie. W przypadku okien o niestandardowych wymiarach polecane są rolety rzymskie na wymiar, które przygotowuje się na specjalne zamówienia, uwzględniając nietypowe wymiary szklanych przestrzeni. Rolety na największe okna są wzmocnione fiszbinami i równomiernie układają się na oknach. Rozkładnie i składanie rolet jest możliwe w każdej chwili.

Z naturalnych materiałów

Rolety rzymskie produkuje się z naturalnych materiałów. Są polecane dla  osób, które uważają, że  firany i zasłony są zbyt ciężkie. Zasłony mogą wizualnie zmniejszać wizualnie pomieszczenie. Rolety  rzymskie materiałowe ocieplają wnętrze. Znakomicie komponują się z różnymi stylami. Rolety zaciemniające szyte są z materiałów o różnej przepuszczalności światła: od delikatnych tkanin przepuszczających promienie słoneczne po grubsze, które dają efekt zaciemnienia. Cienkie rolety mogą być stosowane w zastępstwie firan, a grubsze jako zamiennik zasłon. Do kuchni i do salonu najczęściej wybierane są rolety rzymskie o większej przepuszczalności światła,  co daje efekt delikatnego zaciemnienia, a jednocześnie zapewnia wystarczającą ilość światła słonecznego.

Rolety do sypialni i pokoju dziecięcego

Z kolei wybierając rolety  do sypialni, czy pokojów dziecięcych znakomitym wyborem są rolety rzymskie na wymiar wykonane z grubszych tkanin, które nie przepuszczają światła słonecznego lub sztucznego oświetlenia ulicznego, które może być uciążliwe i utrudniać zasypianie.

Zasady dobierania rolet

Rolety rzymskie dobiera się do wystroju wnętrz – można je dopasować do barw dominujących w pomieszczeniu lub zestawić na zasadzie kontrastu. W mocno nasłonecznionych pokojach lub kuchni dobrym rozwiązaniem są rolety w ciemniejszych barwach, wykonane z materiału o cięższej gramaturze. Skutecznie chronią wnętrze przed nadmiarem słońca, zapewniając komfort przebywania w pomieszczeniach.

Rolety rzymskie sklep to szeroki wybór tych ciekawych i pożytecznych osłon okiennych. Bogata kolorystyka, delikatne wzornictwo dają możliwość wybrania rolety odpowiedniej do danego wnętrza i pewność udanych zakupów. Wystarczy znać wymiar okna. Rolety łatwo utrzymać w czystości.