Rolety zewnętrzne - czy warto

Obecnie rolety spełniają dużo więcej funkcji niż nam się może z pozoru wydawać. Nie chronią wyłącznie przed słońcem ani niechcianym spojrzeniami sąsiadów. Ich podstawowa funkcja, czyli zapewnienie prywatności, ma obecnie dużo szerszy zakres. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie rolet zewnętrznych, które są obecnie bardzo przydatnym rozwiązaniem. Tak w przypadku domów jednorodzinnych, mieszkań czy lokali usługowych. 

Co potrafi roleta zewnętrzna?

Po pierwsze, roleta zewnętrzna chroni oczywiście przez niechcianymi spojrzeniami. Stanowi cenną barierę ochronną, tak dla naszej prywatności, jak i bezpieczeństwa. To ostatnie jest także bardzo ważne w przypadku pomieszczeń sklepowych, usługowych, których okna i wejście wychodzą na ulicę. Rolety zewnętrzne zasunięte na te elementy chronią budynek przez atakami wandalizmu, a także złodziejami.

Po drugie, roleta zewnętrza chroni tak przed zimnem, jak i zbyt wysoką temperaturą. Aluminiowa konstrukcja i profile wypełnione pianką poliuretanową stanowią formę izolacji termicznej, która zachowuje ciepło wewnątrz budynku, dzięki czemu ogranicza np. konieczność dodatkowego ogrzewania. Latem, ta sama konstrukcja, pełni formę ochrony przed zbyt dużym nasłonecznieniem i zbytnim nagrzewaniem się budynku.

Po trzecie, rolety zewnętrzne to dobry sposób na izolację przed hałasem na zewnątrz. Dobrze dobrane i zamontowane rolety mogą ograniczać poziom hałasu nawet o 17dB. Przydają się więc, jeśli mieszkamy w tętniącej życiem okolicy lub przy ważnych arteriach komunikacyjnych, które dają się nam we znaki.

Czy tylko przed włamaniem?

Rolety zewnętrzne nie chronią budynku (niezależnie od tego, czy to własność prywatna czy firmowa) przed włamaniem, ale także wszelkiego innego rodzaju uszkodzeniami. Montując roletę, stawiamy silną barierę ochroną przed wandalami, złodziejami, a także pogodą. Intensywny grad, burze, silnie wiejący wiatr – to wszystko istotne zagrożenia dla bezpieczeństwa budynku i osób w nim się znajdujących. Rolety zewnętrzne, dzięki aluminium wypełnionym poliuretanem, są odporne na silne uderzenia, chronią więc nawet przed sporymi gałęziami czy nawet drzewami, które mogą w trakcie intensywnej wichury uderzyć w drzwi lub okna.

Jak to się montuje?

Rolety zewnętrzne są bardzo proste w montażu. Do dyspozycji klientów są dwa typy: natynkowe i podtynkowe. Roleta może zostać wyposażona w moskitierę. Różny może być również mechanizm jej podnoszenia i opuszczania. Warto zawsze skorzystać z bezpłatnego doradztwa i profesjonalnego doboru rolet do potrzeb konkretnego klienta.