Płyty gipsowo-kartonowe? Prosty przepis na meble!

Jednym z bardzo często stosowanych materiałów w budownictwie są płyty gipsowo-kartonowe. Najczęściej stosuje się je do wykończenia ścian czy też sufitów. Jednak jeśli ma się odrobinę pomysłu i zapału można bez większego problemu zrobić z nich także wyjątkowe, niespotykane meble. Meblami, które najczęściej wykonywane są w oparciu o płyty gipsowo-kartonowe, są: regały, półki i blaty, które są połączone ze ścianą.

Zalety suchej zabudowy  

Decydując się na to rozwiązanie, trzeba pod uwagę wziąć jedną bardzo istotną kwestię, a mianowicie cenę. Meble wykonane z płyt gipsowo-kartonowych są o wiele tańsze niż te wykonane z klasycznych mebli wykonanych z płyt drewnianych. Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, że takie meble mogą być skrojone dokładnie co do potrzeb. Bardzo łatwo można zaplanować ich kształt, rozmiar oraz lokalizację. Dodatkowo w przypadku gdyby znudził nam się kolor wykonanego przez nas mebla, to można go zmienić czy to przemalowując sam mebel, czy też całą ścianę. Więcej o zaletach i zastosowaniu suchej zabudowy przeczytasz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.  

Gdzie można zastosować meble zrobione z płyt g-k? 

Meble, które wykonane są z płyt G-K w praktycznie dowolnym pomieszczeniu. Ogólnie najczęściej stosowane są one w łazience i salonie, jednak czasami niektórzy ludzie używają je w pokoju dziecięcym, gabinetach czy też przedszkolach. Jednym z bardzo fajnych i często wybieranych rozwiązań są wnęki wykonane z płyt gipsowo-kartonowych. Taka wnęka doskonale nadaje się do przechowywania różnych pamiątek, porcelany, kwiaty.  

Bardzo dobrym dodatkiem do tego rodzaju wnętrz jest oświetlenie punktowe, które może nadawać wnętrzom naprawdę ciekawy wygląd. W przypadku łazienki takie meble wykonane z płyt G-K świetnie nadają się do przechowywania kosmetyków oraz chemii domowej. 

Oczywiście trzeba pamiętać, że wykonanie mebli z tego materiału wcale nie jest takie proste i wymaga posiadania odpowiednich umiejętności. Każdy, kto nie czuje się na siłach samodzielnie, wykonać mebli z tego materiału powinien skonsultować się ze specjalistami z tego zakresu.