Meble z drugiej ręki - doskonały pomysł na aranżację wnętrza

Chciałbyś stworzyć nową, wyjątkową aranżację wnętrza, ale Twój budżet jest ograniczony? Poszukujesz niebanalnych pomysłów jak ożywić wystrój mieszkania, jednocześnie pragnąc żyć w sposób ekologiczny? Warto rozważyć zakup mebli używanych. W ostatnich latach Polacy coraz częściej przekonują się, że warto kupować meble z drugiej ręki, które są dobrej jakości i przystępne cenowo.

Używane meble – ciekawa aranżacja wnętrz niewielkim kosztem

Wygląda na to, że moda na meble używane na dobre dotarła do Polski. To tendencja, która idealnie odzwierciedla sprzeczności w stylu życia współczesnego człowieka: pragniemy mieć mnóstwo rzeczy, które ułatwiają nam życie, ale nie chcemy wydawać na nie dużo, fascynujemy się designem i pragniemy żyć ekologicznie, nie produkując zbędnych śmieci, poszukujemy modeli ponadczasowych i oryginalnych. Jeszcze kilka lat temu większość kupujących wolała kupno zestawu mebli z supermarketu na gwarancji, nawet jeśli był niskiej jakości. Dzisiaj wiele osób odkrywa, że za tę samą kwotę lub mniejszą można mieć często pięknie wykonane i trwałe meble z drugiej ręki. To rozwiązanie, na które decydują się nie tylko rodziny z ograniczonym budżetem, ale i gwiazdy, artyści czy po prostu – miłośnicy rzeczy pięknych i użytecznych.

Na co zwracać uwagę kupując stoły i krzesła używane?

Zakup mebli używanych to najczęściej polowanie na okazję. Nie wszystko się opłaca – nie ma sensu kupować mebli bardzo zniszczonych, oczywiście o ile nie są to antyki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup stołów i krzeseł używanych, ale stosunkowo nowych. Bardzo często warto kupić używane meble z litego drewna lub z nienaruszonym fornirem. Będą one prezentować się pięknie nawet po wielu latach. Przy zakupie zawsze dokładnie obejrzyjmy mebel. Jeżeli wymaga naprawy, zastanówmy się, czy będzie ona opłacalna – nałożenie nowej warstwy lakieru czy zmiana tapicerki najczęściej nie wiążą się z dużymi wydatkami. Gdy jednak zniszczona została warstwa drewna, wkład lub sprężyny, lepszym pomysłem może być zakup nowego mebla.  Największe pole do popisu mają osoby, które posiadają wyobraźnię i zdolności do majsterkowania: zmiana koloru, wymiana nóżek czy uchwytów może sprawić, że stary nieciekawy mebel zyska zupełnie nowy, oryginalny charakter.

Gdzie najlepiej kupować meble używane?

Mebli używanych możemy szukać w sklepach stacjonarnych i na pchlich targach. Największe możliwości znalezienia atrakcyjnych okazji daje jednak Internet. Obecnie powstaje coraz więcej portali z ogłoszeniami i grup w mediach społecznościowych, które łączą sprzedawców z kupującymi. Wybór jest ogromny. Używane stoły, krzesła i biurka w dobrym stanie można znaleźć na portalach ogłoszeniowych, jak na przykład Pokato.pl, w dziale: stoły i krzesła używane. To bardzo wygodna forma, by znaleźć ciekawe meble lub sprzedać sprzęty zalegające w domu. Przy zakupie mebli używanych zwróćmy również uwagę na to, jak będzie wyglądał ich transport i z jakimi kosztami będzie związany. Najczęściej będziemy musieli zorganizować go na własną rękę. Z tego powodu warto szukać przede wszystkim ogłoszeń z najbliższej okolicy. Nie jest to jednak zasadą – w wielu przypadkach cena jest tak atrakcyjna, że opłaca się sprowadzić używane meble z drugiego końca Polski.