Drzwi do łazienki. Modne propozycje od PORTA DRZWI

Czeka Cię remont mieszkania od zera? A może nastał czas odświeżenia wnętrz zgodnie z obowiązującymi trendami? Chociaż w przypadku toalety przeważnie skupiamy uwagę na płytkach, ścianach oraz nowoczesnej, funkcjonalnej armaturze, bez porządnych drzwi do łazienki trudno mówić o wygodzie. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i które warianty pasują do modnie urządzonego mieszkania.

Wymagania techniczne drzwi łazienkowych

Aranżując mieszkanie warto pamiętać nie tylko o estetyce, ale również funkcjonalności oraz wymaganiach technicznych. W przypadku drzwi do łazienki białych lub tych przypominających naturalne drewno obowiązują następujące regulacje budowlane:

 • minimalne wymiary 80 cm szerokości i 200 cm wysokości,
 • sprawnie działający system odprowadzania wilgoci,
 • otwieranie na zewnętrz.

W przypadku starego budownictwa lub niewielkich pomieszczeń można jednak zamontować mniejsze drzwi łazienkowe – z PORTA DRZWI zaprojektujesz skrzydła drzwiowe o szerokości i wysokości zgodnie z Twoimi wnętrzarskimi potrzebami.

Niezwykle istotna jest również prawidłowa wentylacja, która sprawi, że w pomieszczeniu nie będzie gromadzić się grzyb ani pleśń. Do popularnych systemów odprowadzania wilgoci należy:

 • kratka wentylacyjna – przeważnie montowana w dolnej części skrzydła,
 • tuleje wentylacyjne – okrągłe otwory umożliwiające stałą cyrkulację powietrza,
 • podcięcie wentylacyjne – wyprofilowane wycięcie w dolnej części,
 • szczelina wentylacyjna – wąskie szczeliny niemal niewidoczne dla oka.

Szczególnie estetycznym oraz modnym rozwiązaniem są podcięcia wentylacyjne, które ze względu na swoje umiejscowienie nie rzucają się w oczy – w PORTA DRZWI da się je wykonać w przypadku niemal każdego modelu i to nawet takiego z eleganckim, pionowym przeszkleniem.

Sprawdź designerskie rozwiązania w wykonaniu PORTA DRZWI: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne

Kluczowe elementy drzwi do łazienki

Wybierając designerskie drzwi łazienkowe, pamiętaj, aby były spójne z pozostałymi wnętrzami. Nawet najbardziej eleganckie skrzydła drzwiowe w stylu loftowym nie będą wyglądać dobrze, jeśli inne pomieszczenia będą zaaranżowane zgodnie z nurtem skandynawskim.

Drzwi do łazienki – na co zwrócić uwagę:

 • estetyka,
 • funkcjonalność,
 • wymiary,
 • rodzaj zamka łazienkowego,
 • sposób odprowadzania wilgoci.

Drzwi do łazienki białe z pewnością będą najbardziej uniwersalne, ale nie bój się stawiać na inne kolory np. te przypominające drewno, jeśli taka opcja faktycznie pasuje do Twojego mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór ościeżnicy stalowej, która nie tylko prezentuje się stylowo, ale jest również trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję – to szczególnie ważne w pomieszczeniach o wyższej wilgotności np. kuchni czy łazience. Świetnie się sprawdza zarówno w przypadku starego budownictwa, jak i nowych apartamentowców.

Stylowe drzwi przesuwne do łazienki i nie tylko

Wybór idealnych płytek podłogowych, koloru ścian, mebli czy armatury pochłania przeważnie sporo czasu. Remont łazienki, toalety jest planowany raz na kilka lat, więc warto, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. A co z drzwiami łazienkowymi? Mamy dla Ciebie 3 propozycje od PORTA DRZWI

 1. PORTA FOCUS – designerski projekt z pionową, matową szybą (również czarną) oraz klamrą w kolorze czerni lub srebra. Skrzydła drzwiowe dostępne są w takich odcieniach jak Orzech Naturalny, Dąb Catania, Buk Skandynawski czy Akacja Srebrna w zależności od typu wybranej okleiny.
 2. PORTA DESIRE – drzwi do łazienki białe ze stylową klamką oraz intarsją o barwie srebrnej, złotej lub czarnej. W połączeniu ze stalową ościeżnicą tworzy estetyczny oraz trwały zestaw na lata.
 3. PORTA DECOR – w wersji gładkiej lub z matową szybą. W dolnej części elegancko przygotowane wcięcie wentylacyjne. Wariant dostępny kolorze białym, szarym lub przypominającym Dąb, Akację, Orzech czy Sosnę.

PORTA DESIRE

Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez PORTA są też drzwi przesuwne do łazienki z systemem przesuwania EFEKT, które świetnie rozdzielają designerską sypialnię połączoną z łaźnią, tworząc intymną strefę relaksu. Takie projekty robią duże wrażenie szczególnie w przypadku nowoczesnych mieszkań.

Artykuł sponsorowany