Oszczędzajmy wodę – czy wybrać wannę, czy prysznic

Ekologia w dzisiejszych czasach sprawiła, że ludzie poważnie zastanawiają się nad tym, co powinni zrobić ze swoim życiem. Nie bez powodu mówi się o tym, że zużywamy za dużo surowców, które miałyby przecież starczyć jeszcze naszym dzieciom i wnukom. Co chwila przypomina się nam o segregacji śmieci, a niekiedy również dodaje się, że powinniśmy bardziej oszczędzać wodę. Z tego też względu niektórzy aktywiści zachęcają do tego, żeby w zastępstwie kąpieli brać po prostu prysznic, bo przecież nie będziemy wszyscy brudni – a jakoś oszczędzać wodę trzeba.

Pod tym względem musimy zwrócić uwagę na parę faktów – jeżeli chcemy mieć w łazience brodzik prysznicowy (bardzo ładne egzemplarze można znaleźć w tym miejscu: https://polimat.com.pl/brodziki), powinniśmy dopasować pomieszczenie tak, by przy wychodzeniu nie poślizgnąć się przypadkiem o wilgoć, w przeciwnym razie przyjemne mycie może skończyć się wizytą w szpitalu. Szczęśliwie wyposażenie się w odpowiedni dywanik łazienkowy sprawi, że nie tylko wyjście spod prysznica będzie bezpieczne, ale również samo wyjście z wanny stanie się nieco bardziej komfortowe.

Prysznic rzeczywiście zużywa nieco mniej wody niż wanna, ale nie możemy zapominać o tym, że są miłośnicy długiego mycia się. Czy powinni oni w takim razie skrócić ten czas? Niekoniecznie. Niektórzy potrzebują więcej czasu do tego, żeby w ogóle się domyć, bo na przykład pracują w bardzo brudzącym miejscu pracy. Nikt raczej nie będzie oczekiwał, iż będą oni tylko się przemywali.

Ale i sama wanna potrafi być bardzo ekonomicznym wyjściem, jeżeli rozsądnie użytkujemy wodę.

Wanna – przyjaciel każdego domownika

Wanny łazienkowe (można je znaleźć na przykład pod tym adresem: https://polimat.com.pl/wanny)  od wielu lat stanowią jedno z najważniejszych części wyposażenia każdego domu – pozwalają bowiem na relaksującą ablucję, możliwość odpoczynku, sprawiają, że łatwiej zmywamy z siebie nie tylko brud, ale również stres. Gorąca kąpiel pomaga także osobom, które mają problemy z zaśnięciem, jednym słowem, przynosi same korzyści. Jak jednak połączyć to z chęcią ekologicznego dbania o środowisko? Po prostu wystarczy wpuścić do środka połowę wody – nasze ciało i tak większość z niej wyprze, a jeżeli nalejemy jej za dużo, to zacznie się ona przelewać.

Ponadto, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie w łazience zarówno brodzika prysznicowego, jak i wanny. Pozwoli to nam wybierać pomiędzy sposobami na dbanie o higienę, zredukować zużycie wody, a przede wszystkim pogodzi fanów prysznica z fanami kąpieli. Ponadto, nasza łazienka będzie wtedy wyglądać naprawdę luksusowo, bo nasi domownicy i goście będą mieli wspaniały wybór przed sobą!