Materace sprężynowe kieszeniowe czy tradycyjne - który rodzaj wybrać

Sen jest niezwykle ważny w życiu człowieka. Pozwala zregenerować organizm, umożliwia odpoczynek i poprawia samopoczucie. Niestety często bywa tak, że z rana nie mamy energii do działania. Powodem może być m.in. nieodpowiedni materac, zbyt suche powietrze w pomieszczeniu, hałas z zewnątrz, włączone światło. Kluczową rolę wśród tych wszystkich elementów odgrywa jednak… materac.

Rola materaca w komfortowym śnie

Dobrej jakości materac umożliwia naturalne ułożenie ciała, nie uwiera, nie powoduje dolegliwości bólowych, poprawiają krążenie krwi. Materace produkowane z użyciem najnowszych technologii zapobiegają objawom alergii podczas snu, korzystnie wpływają na kręgosłup i stawy.

Można zauważyć, że materace to produkty, który w ostatnich latach przeszły rewolucję. Powstały nowe ich rodzaje, a tradycyjne modele zostały poddane metamorfozie. Pomimo pojawienia się na rynku różnych modeli, nadal najchętniej kupowane są materace sprężynowe.

Materace sprężynowe kieszeniowe

To unowocześniona wersja materacy sprężynowych. Każdą ze sprężyn jest umieszczona w specjalnej kieszonce wykonanej z fizeliny. Następnie są razem klejone, co sprawia, że sprężyna nie przemieszcza się i nie wychodzi na zewnątrz. Materace sprężynowe kieszeniowe są wygodne i zapewniają komfort snu.

Materac kieszeniowy ma kilka stref twardości, co sprawia, że łatwo dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. Umożliwia prawidłowe ułożenie ciała i sprawia, że osoba śpiąca na nim wstaje wypoczęta i zrelaksowana. Jest to materac polecany osobom cierpiącym na różne schorzenia kręgosłupa. Ponadto, tego rodzaju materace doskonale tłumią odgłosy uginających się pod naciskiem użytkownika sprężyn. To znaczy, że przewracanie się z bok na bok nie obudzi drugiej śpiącej osoby.

Materac bonellowy

To najstarsza konstrukcja materacy, która niestety, ale nie zapewnia dobrego podparcia kręgosłupa. Wszystkie sprężyny mają taką samą wielkość i kształt klepsydry. Zwężają się w kierunku środka. Co więcej, praca sprężyn jest słyszalna. Taki materac nie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, przez co nie zapewnia komfortowego snu. Materac bonellowy zazwyczaj jest tańszy od pozostałych modeli. Jego dodatkowym atutem jest stały kształt, a zatem się nie odkształca przez lata użytkowania.

Jak wybrać materac?

Materac powinien być dopasowany do wzrostu i wagi użytkownika. Zalecane jest, aby był co najmniej 20 centymetrów dłuższy od osoby śpiącej. Najlepszy materac to taki, który dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i do pozycji, w której zazwyczaj śpimy.

Materac może mieć różne wypełnienia, m.in. piankę lateksową, która jest elastyczna, zapewnia dobre ułożenie kręgosłupa. Zaletą pianki są właściwości antybakteryjne, a zatem jest idealna dla alergików.

Materace sprężynowe nie są polecane dla dzieci do 7. roku życia, są głównie przeznaczone dla dorosłych. Dzieciom natomiast lepiej jest spać na materacach niewyprofilowanych. Materac bonellowy jest trwały i wytrzymuje wszelkie dziecięce zabawy, typu skakanie po łóżku oraz nie odkształca się pomimo zwiększającego się stopniowo ciężaru młodego użytkownika.

Więcej można znaleźć na stronie https://common.sklep.pl/8-materace-sprezynowe