Najlepszy materac - czyli jaki?

Sen ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania człowieka. Jednym z warunków zdrowego snu jest odpowiednio dobrany materac, aczkolwiek jego wybór nie jest wcale tak prosty.

Czynniki brane pod uwagę przy wyborze materaca

Nowoczesne, najlepsze materace można dobrać do różnorodnych potrzeb. Są materace dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa i stawów, dla osób pocących się oraz dla alergików. Dla par polecany jest specjalny, duży materac. Dla najmłodszych, najlepiej kupić materac ze zdejmowanym pokrowcem.

Jak wybrać najlepszy materac? O tym przeczytacie poniżej! 

Popularne materace piankowe

Od wielu lat za najlepsze materace są uważane materace piankowe, wykonane z najwyższej jakości pian. Wyróżnia się materace: termoelastyczne, wysokoelastyczne oraz niektóre lateksowe. Pianka dopasowuje się do kształtu śpiącej osoby, ma właściwości zapobiegające tworzeniu się bakterii i drobnoustrojów.

Najlepsze materace piankowe polecane są osobom ze schorzeniami układu kostnego i kręgosłupa. Dzięki właściwościom elastycznym w trakcie snu śpiący nie odczuwa nacisku na łóżko i budzi się bez bólu pleców. Odprowadzają  wilgoć i  parę wodnej – hamują rozwój pleśni i roztoczy, dzięki czemu są idealne dla alergików. Najlepszy materac piankowy cechuje duża odporność na wgniecenia. Kiedy użytkownik wstanie z łóżka, materac powraca do dawnej formy. Szczególnie warty polecenia jest materac termoplastyczny – pianka termoplastyczna reaguje na ciepło ludzkiego ciała, tworząc więcej punktów podparcia. Materace piankowe marki HILDING spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najlepsze materace dla dzieci

Wybierając materac dla najmłodszych członków rodziny, trzeba brak pod uwagę jakość materiałów, z których został wykonany. Najlepszy materac dla dziecipowinien dobrze odprowadzać wilgoć, aby   potomek nie pocił się podczas snu. Powinien mieć twardość dostosowaną do wieku i wagi dziecka. Najlepsze materace dla dzieci są uniwersalne. Dla dzieci rekomendowane są materace lateksowe, ponieważ mają właściwości antyalergiczne i nie rozwijają się w nich drobnoustroje. Ponadto, materace lateksowe są łatwe w czyszczeniu, co jest bardzo ważne, ponieważ najmłodszym zdarza się moczenie nocne, czy wylanie wody lub mleka na materac. Duży wybór najlepszych materacy dla dzieci oferuje marka HILDING.

Twardość materaca

Najważniejszym kryterium wyboru jest twardość materaca, którą dobiera się odpowiednio do wagi śpiących ludzi.

Najlepszy materac cechuje się profilowaną powierzchnią, która podpiera konkretne partie ludzkiego ciała: głowę, szyję, kręgosłup i nogi.