Materace Janpol – polski producent materacy

Osoby, które mają problemy ze snem, często nie przypuszczają, że przyczyną ich dolegliwości jest nieodpowiedni materac. Uważają, że to wina stresu, ciągłego pośpiechu, życiowych problemów. Tymczasem dobrze dobrany materac potrafi pomóc w zasypianiu i złagodzić wiele dolegliwości zdrowotnych. Materac powinien być dobierany indywidualnie do użytkownika oraz posiadać certyfikaty i atesty. Polski producent materacy Janpol oferuje produkty, które spełnią wysokie wymagania nabywców.

Materace o przeznaczeniu medycznym

Dla osób, które budzą się w nocy z bólami pleców lub rano narzekają na dolegliwości bólowe, polecane są materace medyczne, np.: Janpol Wenus.Są tomaterace kieszeniowe o 7 strefach twardości, wypełnione pianką poliuretanową – higienicznym i antyalergicznym materiałem. Siedem stref podparcia zapewnia optymalną pozycję kręgosłupa w czasie snu. Dzięki sprężynom zamkniętym w materiałowych kieszonkach, materac cechuje znakomitą elastycznością punktową.  Ugina się wyłącznie w miejscu nacisku, łatwo wracając do swojej wyjściowej formy, nie przenosząc drgań. Śpiący odpoczywając na tym modelu, ma zapewniony spokojny i zdrowy sen.

Alergikom, którzy zmagają się również z dolegliwościami ze strony kręgosłupa szczególnie polecany, jest materac Janpol Demeter, który jest wykonany z pianki lateksowej, znakomicie odprowadzającej wilgoć i ułatwiającej cyrkulację powietrza. Materac ma 7 stref twardości i bardzo dobrze podtrzymuje kręgosłup. Dobra cyrkulacja powietrza zmniejsza potliwość i uniemożliwia rozwój bakterii.

Materac z pianki termoelastycznej – idealne dopasowanie do sylwetki

Materac termoelastyczny, np.: Janpol Hebe, wyróżnia się zdolnością reagowania na ciepło wytworzone przez ciało, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki. Wzmacnia kręgosłup, eliminuje poranną sztywność karku i bóle mięśniowe. Znacznie zmniejsza ryzyko drętwienia kończyn i skurczy nóg. Już kilka nocy spędzonych na materacu z pianki termoelastycznej i widoczna jest poprawa stanu zdrowia i rannego samopoczucia.

Materace dla dzieci

Sen ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju dzieci. Bardzo ważny jest materac, który zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa i zapobiega wadom postawy. Dla najmłodszych polecany jest Janpol Hermes wyprodukowany z pianki poliuretanowej, która jest lekka, sprężysta i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantuje idealne podparcie dla kręgosłupa dziecka. Ze względu na rozwój i intensywny wzrost nieletnich użytkowników bardzo istotna jest regeneracja mięśni i wygoda użytkowania. MateracHermes jest również antyalergiczny i zapewnia maksymalną higienę w czasie snu. Z kolei materac Enyo wykonany jest pianki termoelastycznej, przez co idealnie dostosuje się do sylwetki i zapewnia regeneracyjny sen.

Wpływ materaca na jakość snu został udowodniony naukowo. Jest co raz więcej badań na ten temat. Ortopedzi i rehabilitanci polecają materace medyczne dla osób z problemami kręgosłupa i dla alergików. Materace medyczne to najwyższa jakość wykonania i gwarancja spokojnego snu, po którym człowiek budzi się wypoczęty.

Więcej można znaleźć na: sennamaterace.pl