materac kieszeniowy

Technologia wkracza wszędzie – również w sferę naszego wypoczynku i snu. Jak się to przejawia? Otóż wystarczy pomyśleć, jak sypiali nasi pradziadkowie – materace wypełnione słomą, czy w wersji de luxe – pierzem, nie dawały zbyt wielkiego komfortu. Co mamy do wyboru dziś?Zdrowy materac kokosowy na przykład… Zbyt twardo? Zawsze można położyć na nim materac nawierzchniowy z pianki lateksowej. I to jeszcze nie wszystko – możesz zamówić oba materace na wymiar!

Materace – dlaczego wybór jest tak ważny?

Dobry materac to nie tylko większy komfort snu. To również, a nawet przede wszystkim, zdrowie naszego kręgosłupa. Właściwy dobór materaca, to lepsza, czyli efektywniejsza regeneracja organizmu w czasie snu. Z pewnością doceni to każdy, kto nadwyręża swój kręgosłup w ciągu dnia pracą w pozycji wymuszonej – stojącej, a zwłaszcza siedzącej. Dobry materac to po prostu dobry sen – dla każdego.

Czy bardzo miękkie materace rzeczywiście są lepsze?

Istnieje wiele mitów na temat pożądanego stopnia miękkości materaca. Jedni preferują bardzo miękkie materace, w których ciało praktycznie się zapada, inni uważają, że zdrowy materac, to twardy materac. Tymczasem prawda o zdrowym i wygodnym materacu leży gdzieś pośrodku.
Dobry materac powinien być dopasowany do wagi użytkownika i naturalnie dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa.

Idealnie sprawdza się materac kieszeniowy, który dzięki swojej budowie ugina się pod naszym ciałem punktowo tam, gdzie powinien. Ponadto, materace kieszeniowe są świetną inwestycją w dobry sen również z powodu swojej trwałości. Niezależnie od siebie umieszczone sprężyny materaca kieszeniowego nie zakłócają nawzajem swojej pracy i nie przedostają się na zewnątrz, jak w przypadku tradycyjnych materaców sprężynowych.

Materac nawierzchniowy – kiedy go stosujemy?

Materace nawierzchniowe mogą poprawiać komfort stosowania materaca właściwego, a także chronią go przed zabrudzeniem. Są wybierane zwłaszcza przez zwolenników twardych materaców kokosowych. Są też wręcz niezbędne, kiedy do spania używamy rozkładanej kanapy. Materac nawierzchniowy zdecydowanie poprawia komfort snu, a za dnia możemy go po prostu zwinąć i schować. Materace na wymiar najczęściej zamawiane są spośród tej grupy. Użytkownicy dopasowują je wielkością do wymiarów kanap i łózek.

Materace na wymiar – zalety

Producenci materaców umożliwiają zamówienie w dowolnym kształcie i rozmiarze praktycznie każdego rodzaju materaca.

Możesz zamówić w wybranym rozmiarze i kształcie:

  • materac nawierzchniowy
  • materac kieszeniowy
  • materac kokosowy
  • piankowy
  • hybrydowy
  • lateksowy
  • materac termoelastyczny
  • materac bonellowy

Co tu dużo mówić… podaż jest ogromna i wybór może być naprawdę trudny. Najlepiej po prostu poleżeć przez chwilę na wybranym rodzaju materaca, żeby zdecydować, czy odpowiada nam właśnie ta miękkość. Personel sklepów z materacami z prawdziwego zdarzenia, zwykle wie, co sprzedaje i zawsze jest gotów doradzić w kwestii wyboru materaca idealnego.