Jak przygotować się do kupna materacy

Funkcjonalna sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Spędzamy tutaj kilka godzin w ciągu doby, a sen ma kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka. Urządzenie sypialni to nie tylko meble i dodatki, ale przede wszystkim wygodne łóżko z doskonale dobranym materacem. Zanim kupimy materac, warto zastanowić się czego oczekujemy od tego produktu i dopasować go do swojej wagi oraz stanu zdrowia. Materac musi być komfortowy i zapewniać nieprzerwany, wygodny nocny wypoczynek.

Różnorodny asortyment materacy

Jak wybrać materac? W sklepach internetowych i w stacjonarnych do wyboru są różnorodne rodzaje materacy/ Wszystkie najlepsze, antyalergiczne, najwygodniejsze i spełniające wszystkie wymagania użytkownika.  Przeglądając strony internetowe, przyszły nabywca materacy, który niespecjalnie interesował się tematem, dopóki nie musiał, może być zdezorientowany. Wydawało się, że kupienia materaca jest bezproblemowe. Widzi ofertę  i nie wie, czego potrzebuje. Materace piankowe, termoelastyczne, sprężynowe – mnóstwo świetnych produktów. Szukając odpowiedniego materaca, warto zatrzymać się przez chwilę na materacach Hilding – czołowego producenta tego asortymentu. 

Właściwy materac – wygodny sen

Lekarze uważają, że do właściwej regeneracji organizmu niezbędne jest 7-8 godzin. Jest to czas, kiedy mięśnie odprężają się, umysł oczyszcza się, a śpiący zbiera siły na następny dzień. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Materace mają różną twardość, ponieważ muszą dostosować się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała. Wyróżnia się materace 3,5 i 7-strefowe, podpierające głowę, szyję i barki, lędźwie, biodra, uda, łydki i stopy. Najpopularniejszym rodzajem materaca jest materac piankowy, który charakteryzuje się plastycznością i zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Materace piankowe „oddychają”, dzięki czemu higiena snu jest na najwyższym poziomie. Materace Hilding z pianki termoelastyczne doskonale dopasowują się do kształtu ciała i optymalnie podtrzymują kręgosłup.

Materac dla singli i dla par

Dla singla i nastolatka wystarczy materac o szerokości 80 cm, a zatem materac 80×200 cm. Zapewnia on dobre podparcie kręgosłupa i wygodę niezbędną do pełnego relaksu. Dla par znakomitym wyborem będzie materac Hilding o szerokości 140 cm (materac 140×200), zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa dla dwóch osób.

Odpowiednio dobrany materac to klucz do zdrowego i regeneracyjnego snu oraz gwarancja, że użytkownik obudzi się bez bólu kręgosłupa, nóg i karku. Materac powinien być dobrany do wagi i wskazań zdrowotnych.