Kinkiet - jaki model wybrać Czym się kierować

Kinkiety to bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązania oświetleniowe. Sprawdzają się zarówno na korytarzach, w przedpokoju, a także sypialni czy łazience. Czym się kierować przy ich wyborze?

Od czego zależy wybór dobrego kinkietu?

Kinkiety to rodzaj oświetlenia, które dobrane w odpowiedni sposób, łączy w sobie wysoką funkcjonalność, estetykę i energooszczędność. Nic więc dziwnego, że spora grupa klientów jest zainteresowana wprowadzeniem do swoich aranżacji tego właśnie rozwiązania. Na rynku obecnie dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju lamp, które różnią się kształtem, kolorem, przeznaczeniem, a także układem światła. Możesz wybierać zarówno spośród kinkietów dających punktowe światło, jak również układami bardziej rozbudowanymi. Pamiętać trzeba przede wszystkim o dopasowaniu kinkietu do rodzaju pomieszczenia i funkcji, jaką w danym miejscu ma on spełniać.

Rola kinkietów w aranżacji wnętrza

Klasyczne kinkiety Nowodvorski świetnie podkreślają klimat danego pomieszczenia i jego poszczególne elementy. Wzmacniają aranżację, wspomagają konkretne rozwiązania stylizacyjne, współtworzą aurę charakterystyczną dla danego pomieszczenia. Pomagają zbudować strefę relaksu do czytania, miejsce do spożywania w spokoju posiłków. Bardzo często wykorzystuje się je także w oświetleniu schodów, korytarzy, gdzie kinkiet przede wszystkim w delikatny sposób ma oświetlać drogę. Wybierając kinkiet musisz więc wiedzieć dokładnie, jaki efekt chce się osiągnąć, jakie fragmenty pomieszczenia chcesz doświetlić. Mimo że kinkiety z reguły pełnią funkcję oświetlenia dodatkowego, nie warto do ich wyboru pochodzić lekceważąco. Dobrze dobrane kinkiety mogą w znaczący sposób wspomóc finalny efekt aranżacji, o którego uzyskanie ci chodzi. 

Jak dopasować kinkiet do pomieszczenia?

Na https://panlampa.pl/ znajdziesz bardzo szeroki wybór kinkietów. Nie każdy jednak będzie pasował do wszystkich pomieszczeń. Do sypialni na przykład warto wybrać kinkiet z odpowiednim natężeniem światła, które umożliwi ci czytanie w łóżku. To dobre rozwiązanie także do kąciku w gabinecie. Montaż kinkietu w pobliżu fotela do czytania to bardzo dobre rozwiązanie. Pamiętaj, że każda taka lampa musi być dostosowana do takiego wykorzystania. Kinkiet taki nie powinien mieć m.in. ograniczonego zasięgu. Lampa powinna dawać możliwości regulacji zasięgu światła. Dobrze, aby można było regulować także skupienie natężenia światła. Ciekawym patentem jest kinkiet z wysięgnikiem. Do salonu i sypialni sprawdzają się lampy o ciepłym świetle. W takich aranżacjach sprawdzają się lampy proste, industrialne, a także bardziej designerskie.