Modne meble do salonu

Salon jest miejscem, w którym chętnie przebywamy – spędzamy czas z domownikami, przyjmujemy gości i relaksujemy się po pracy. Wystrój pokoju dziennego powinien elegancki i funkcjonalny, ale przede wszystkim zgodny z gustem użytkowników. Aranżacja w dużej mierze zależy od wielkości salonu. Meble powinny być ładne i praktyczne.

Im mniej, tym lepiej

Salon powinien być przestrzenią do odpoczynku. Według aktualnych trendów modowych w salonie najważniejsza jest przestrzeń,  meble ogranicza się do niezbędnego minimum. Drewniana komoda, stół, kanapa lub narożnik, stół, fotel, puffy, witryna, szafka RTV, regał, wiszące półki  ewentualnie meblościanka zamiast innych mebli skrzyniowych to standardowy zestaw mebli do współczesnego salonu. Meble do pokoju dziennego przede wszystkim powinny być dobrej jakości, cechować się nowoczesnym wzornictwem i pięknym wykończeniem.  Jednym słowem powinny być designerskie. Meble o niepowtarzalnym, nowoczesnym designu nowoczesne meble do salonu można idealnie dopasować do wielu stylów urządzania wnętrz.

Królowa sofa

Bez mebli tapicerowanych: sofa, narożnik, fotele trudno jest urządzić funkcjonalny salon. Zwykle są to największe meble w salonie. Rozkładany narożnik w kolorze szmaragdowej zieleni wygląda elegancko i może być wygodnym miejscem do spania. Bonellowe sprężyny zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa i najwyższy komfort użytkowania.

Komody, regały i witryny

Salon to miejsce szczególne , w którym piękno łączy się z funkcjonalnością. To właśnie w salonie eksponuje się „swoje skarby”: zdjęcia, pamiątki, porcelanę, piękne wydania książek, bibeloty.  Witryna i regały to meble, które służą uwydatnianiu piękna bibelotów. Komoda to mebel szczególny-  pozwala na przechowywanie wielu rzeczy, a jednocześnie dekoruje salon. Na topie są meble o prostej formie w kolorach drewna lub drewniane, które zwracają uwagę zachowanym, naturalnym usłojeniem. Komoda i witryna mogą być podświetlane. Miłośnicy stylu prowansalskiego, rustykalnego, retro, klasycznego również znajdą coś dla siebie wśród mebli z litego drewna.  Masywne drewniane meble stworzą atmosferę przytulności we wnętrzu. Ich zaletą jest, że świetnie wyglądają we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Modnymi meblami do salonu są klasyczne regały. Swoich zwolenników mają także regały drabinowe – kształtem przypominają drabinę. W mniejszych salonach idealnie sprawdzają się regały ścienne, które pozwalają na oszczędność miejsca.

Dopełnienie salonu -stół lub ława

Salon nie może funkcjonować bez stołu lub ławy. Drewniane stoły na metalowej postawie to świetny mebel do salonu nowoczesnego, klasycznego i industrialnego. Kształt stołu zależy jedynie od gustu właścicieli. Trendy zostawiają w tej materii pełną dowolność.

Modne meble do salonu to połączenie klasyki z nowoczesnością. Warto postawić na meble trwałe w zawsze modnych kolorach drewna. Do mniejszych salonów polecane są meblościanki ścienne, w których szafki mają kształt prostokątów lub kwadratów.