Sterowanie oświetleniem – nowa technologia w Twoim domu

Sterowanie oświetleniem to nowoczesne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Wraz z upowszechnianiem się nowych technologii, konsumenci poszukują bardziej ekonomicznych i wygodnych rozwiązań. A takim właśnie jest sterowanie oświetleniem.

Światło odgrywa w naszym codziennym życiu ogromną rolę. Wpływa na komfort, nastrój domowników, daje poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej strony oświetlenie odpowiada za znaczne zużycie energii elektrycznej. W skali Europy jest to około 14% całkowitego zużycia. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze są nie tylko rozwiązania, które poprawiają komfort użytkowników, ale również pozwalają na oszczędne gospodarowanie dostępnymi zasobami energii.

Sterowanie oświetleniem – jak to działa

Działanie systemu jest dość proste. Polega na zastosowaniu czujników, które umożliwiają samoistne zapalanie światła po wykryciu ruchu. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, ale i ekonomiczne.

Po pierwsze domownicy nie muszą pamiętać o ciągłym gaszeniu światła, po wyjściu z pomieszczenia. Światło zapali się samo gdy np. wejdą do salonu i zgaśnie gdy z niego wyjdą. Takie rozwiązanie jest mocno przydatne zwłaszcza w nocy, gdy błądzimy po ciemku i po omacku szukamy włącznika światła idąc np. do toalety bądź do kuchni po szklankę wody. Sterowanie oświetleniem sprawdzi się też wtedy gdy wracają z zakupów, trzymając w dłoniach reklamówki mamy problem z zapalaniem światła. Dzięki czujnikom ruchu nie musimy się o to martwić.

Sterowanie oświetleniem https://spectrumsmart.pl/technologia pozwala nie tylko reagować czujnikom na ruch, ale również na określone parametry. Możesz np. ustalić, że gdy tylko na dworze zaczyna się ściemniać światło przed domem zapala się samoistnie. Dzięki temu wracając późno z pracy nie musisz martwić się, że przed domem zastaną cię ciemności. To samo można ustawić rano – gdy tylko robi się widno światło w sypialni zapala się. Fajnym rozwiązaniem jest też to, że sterowanie oświetleniem można połączyć z innymi elementami jak np. rolety itp.

System sterowanego oświetlenia umożliwia również wyłączenie wszystkich świateł, w momencie opuszczenia domu przez jego mieszkańców. Nie muszą oni zastanawiać się czy przed wyjściem zgasili światło we wszystkich pomieszczeniach, a dzięki automatycznemu wygaszaniu oszczędzają energię i pieniądze.

Sterowanie oświetleniem już teraz staje się coraz bardziej popularne, a w ciągu najbliższych kilku lat stanie się już standardem nowoczesnego budownictwa.