Oświetlenie łazienkowe nad lustrem

Estetyczne i funkcjonalne  oraz bezpieczne oświetlenie łazienkowe nad lustrem w postaci kinkietu z żarówką, to niewielki koszt. Możemy więc „zaszaleć” i pozwolić sobie na coś, co wprawdzie o parę złotych bardziej obciąży naszą kieszeń, ale za to będzie bardziej pasować do szafek, dodatków, czy też po prostu bardziej będzie się nam podobać. Dzięki niewielkim kosztom nie musi też to być wybór „na całe życie”. Fantazyjne kinkiety na początku zazwyczaj ciesząc oko, z czasem dość szybko, najczęściej szybciej, niż te proste opatrzą nam się i znudzą. Wtedy nastąpi czas na zmianę i za pomocą samej tylko oprawki (lub oprawek, jeśli mówimy o komplecie), możemy znacząco wpłynąć na wygląd naszej łazienki, bez konieczności wymiany mebli, czy zmiany wyglądu ścian.

Kinkiet to jednak nie jest jedyny sposób na oświetlenie łazienkowe nad lustrem. Możemy się również zdecydować na lustro z podświetleniem, bądź podświetlaną od góry, praktyczną szafkę z lustrzanym frontem, za którym zmieścimy chociażby akcesoria do czyszczenia zębów, czy przybory do golenia, oraz inne drobiazgi.

Jak wybrać oświetlenie łazienkowe nad lustro?

Wybór zarówno wśród kinkietów, podświetlanych luster, jak i lustrzanych szafek jest bardzo bogaty, więc kwestia jak ma wyglądać nasze oświetlenie łazienkowe nad lustrem, może się okazać niełatwa do rozwiązania. Z jednej strony: kinkiety bywają naprawdę ładne i można je kupić w komplecie z kloszem do górnego oświetlenia, a nawet – w przypadku zwłaszcza mniejszych łazienek  i toalety w osobnym pomieszczeniu oraz ciasnego przedpokoju – możemy pokusić się o klosze i kinkiety do wszystkich trzech pomieszczań z jednej kolekcji. Z drugiej: lustra z podświetleniem mogą się sprawdzać lepiej przy poprawkach a nawet wykonywaniu pełnego makijażu. Z trzeciej wreszcie strony: szafka – cóż, może trudniej, niż w przypadku kinkietu, czy podświetlanego lustra, znaleźć idealny model, ale kiedy jednak nam się to uda, dodatkowo zyskujemy miejsce na drobiazgi.

Oświetlenie łazienkowe nad lustrem, ma nie tylko oświetlać pomieszczenie, ale też ułatwiać nam życie przez doświetlanie naszej twarzy podczas nakładania kosmetyków, golenia, czy innych zabiegów kosmetyczno – toaletowych. Powinniśmy więc dokonując wyboru, zadbać o to, by funkcja ta była spełniana prawidłowo.

Oczywiście cokolwiek wybierzemy, najważniejszą kwestią będzie nasze bezpieczeństwo. Przecież woda, jakiej w łazience jest zawsze pełno, to doskonały przewodnik prądu. Tak więc oświetlenie łazienkowe nad lustrem ma być prawidłowo wykonane na etapie produkcji, prawidłowo podłączone  i w odpowiedni sposób zaizolowane. Oczywiście z uwzględnieniem łazienkowej podwyższonej wilgotności. Pamiętajmy, żeby nigdzie nam nie wystawały, ani nie zwisały przewody. Czasem lustra i szafki mają podłączenie do prądu za pomocą gniazdka, ale nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej jest dokonać lekkiej przeróbki i podłączyć je bezpośrednio do przewodów nad , albo za lustrem, które zwykle służą do przyłączenia kinkietu.

 

Zastanawiasz się nad wyborem kinkietu nad lustro w łazience? A może postawisz na taśmy LED? Sprawdź szeroki wybór oświetlenia do łazienki w sklepie internetowym Łazienkaplus.pl.