Jak zaaranżować kuchnię dla singla?

W zasadzie aranżacja kuchni dla singla niewiele różni się od tej, z której korzysta więcej osób. Jednak w polskich realiach osoby mieszkające same zwykle decydują się na mniejszą przestrzeń. Dlatego aranżacja kuchni dla singla wymagać będzie pomysłu na funkcjonalne urządzanie małego metrażu, a co za tym idzie: dobór funkcjonalnych mebli, sprzętów i armatury kuchennej.

Nie ulega wątpliwości, że mały metraż wymaga zastosowania sztuczek aranżacyjnych i zmaksymalizowania funkcjonalności wszelkich rozwiązań. Z pewnością na początku warto odpowiedzieć sobie na pytania, czy lubimy gotować i spędzamy dużo czasu w kuchni, czy może odgrzewamy w niej tylko posiłki. W drugim przypadku wystarczy nam kilka niezbędnych mebli, mikrofalówka, niewielka lodówka i jednokomorowy zlewozmywak. Więcej pracy wymaga przestrzeń kuchenna osoby lubiącej gotować. Tutaj z pewnością trzeba zainwestować w funkcjonalną zabudowę kuchenną, sprzęty AGD i ergonomiczną armaturę kuchenną.

Postaw na funkcjonalność

Funkcjonalność jest niezwykle ważna w każdej kuchni, jednak w tej małej to absolutna konieczność. Podstawą jest oczywiście zastosowanie zasady trójkąta roboczego, zgodnie z którą „rogi” stanowią lodówka, zlewozmywak i kuchenka. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z mebli na wymiar, możemy również zdecydować się na specjalny stół, rozkładany tylko do jedzenia. Jednym z patentów na małe wnętrze jest otwarcie kuchni na salon. W ten sposób zyskujemy optyczne powiększenie przestrzeni, a całość może być oddzielona półwyspem bądź niewielkim stołem, a nawet sofą.

Armatura kuchenna do zadań specjalnych

Producenci armatury kuchennej uwzględniają potrzeby różnych grup użytkowników. W swojej ofercie mają również armaturę kuchenną przeznaczoną do małych przestrzeni, którą można dopasować do niewielkich zlewozmywaków. Można też spotkać modele baterii ze składanym cokołem, dzięki czemu zyskujemy możliwość montażu armatury kuchennej pod oknem – takie produkty, ze specjalnym złączem Bajonett,  można spotkać w asortymencie niemieckiej marki Kludi.