Odkurzacz parowy vs. tradycyjny – co wypada lepiej

Na rynku tyle różnych możliwości, ale skąd tak naprawdę masz wiedzieć, którą metodę czyszczenia dywanów wybrać? Czyszczenie na sucho i używanie odkurzacza parowego to popularne metody czyszczenia dywanów, ale czy któraś z nich jest lepsza od drugiej?

Podstawowe informacje przed rozstrzygnięciem sporu

W debacie dotyczącej czyszczenia dywanów na sucho w porównaniu z czyszczeniem parowym odkurzaczem ważne jest przede wszystkim wyjaśnienie mitu, że para jest rzeczywiście używana do czyszczenia dywanów. Podczas gdy urządzenia domowe i komercyjne faktycznie wykorzystują gorącą wodę, która wydziela parę – sama para nie czyści dywanu. Zamiast tego maszyna rozpyla detergent na dywan. Gorąca woda aktywuje detergent na włóknach dywanu:

  • alkaliczny w przypadku dywanów syntetycznych
  • kwasowy w przypadku dywanów z wełny lub włókien naturalnych

Odkurzacz parowy bissell jest wykorzystywany do tego, by wyczyścić zabrudzony obszar w formie bezpiecznej dla środowiska. Warto dowiedzieć się więcej na temat tych odkurzaczy – można to zrobić chociażby wchodząc na stronę https://sklep.bissell.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-parowe/.Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat tym bardziej, że niektórzy ludzie wybierają czyszczenie dywanów parowych, ponieważ mają obawy dotyczące chemikaliów czyszczących na sucho wpływających na ich zdrowie i środowisko. Technicznie rzecz biorąc, jedynym sposobem na oczyszczenie dywanu bez chemikaliów jest po prostu odkurzenie go, ponieważ nawet zwykła woda jest związkiem chemicznym. Jednak w debacie w odniesieniu efektywności czyszczenia odkurzacz parowy bissell zawsze wypadnie lepiej.

Dlaczego odkurzacz parowy jest lepszy?

Płukanie gorącą wodą, stosowane przez odkurzacz parowy jest zazwyczaj wystarczające do usunięcia jakiegokolwiek brudu z podłogi czy dywanu i powinno pozostawiać niewiele resztek nawet na naprawdę mocno zabrudzonym dywanie.

Dla klientów z problemami zdrowotnymi, takimi jak alergie, dostępne są również roztwory czyszczące, które są:

  • nietoksyczne
  • hipoalergiczne
  • wolne od barwników i związków zapachowych

Czy skuteczne jest czyszczenie dywanów w taki przyjazny dla środowiska sposób? Tak! Zielone środki czyszczące do dywanów stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych metod czyszczenia dywanów i zapewniają takie same, a nawet lepsze wyniki. Są naprawdę dobre do usuwania plam, gdy działanie odkurzacza parowego jaki wybierzesz opiera się na prawidłowym wykorzystaniu ciepłej wody użytkowej. Wtedy podejmuje się decyzję dobrą dla siebie, środowiska i oczywiście – czystości domu.