aktywna deska do prasowania

Deska do prasowania to jeden z nieodłącznych elementów wyposażenia każdego domu oraz mieszkania. Jeszcze kilka lat temu na rynku wybór desek do prasowania był ograniczony – modele były uproszczone i niestety często mało solidne. Dziś sytuacja uległa zmianie – na rynku dostępnych jest wiele wariantów desek, które znacznie się od siebie różnią. Który model będzie najlepszym wyborem dla osoby dorosłej? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Zaawansowana technologia

Tradycyjne deski do prasowania dawno wyszły z mody. Dzięki innowacji technologicznej współcześnie do wyboru mamy m.in. deski ze zintegrowanym przedłużaczem oraz nader zaawansowane – wyposażone w specjalny system prasowania. O ile modele konwencjonalne najczęściej polecane są osobom prasującym sporadycznie, o tyle warianty zaawansowane wyposażone we wbudowane gniazdo do którego bezpośrednio można podłączyć żelazko poleca się osobom prasującym przynajmniej raz dziennie. Ostatnim rodzajem desek do prasowania są te najnowocześniejsze – charakteryzują się one m.in. następującymi cechami :

  • są wykonane z najtrwalszych materiałów
  • są wyposażone w system odprowadzania pary
  • posiadają stację parową
  • cechują się szerokim wachlarzem rozmiarów

Tego rodzaju deski do prasowania to prawdziwa rewolucja w kwestii domowego wyposażenia. Rynkowy prym wiedzie marka Leifheit. Deska do prasowania Leifheit odznacza się znakomitą jakością wykonania oraz najbardziej innowacyjnym systemem prasowania, który przyspiesza i ułatwia cały proces.

Rozmiar także ma znaczenie

Modele desek do prasowania określone zostały za pomocą rozmiarów takich samych jak w kwestii odzieży. Deski o najmniejszych rozmiarach oznaczone są symbolem „S”, zaś te największe – „XL”. Wybierając rozmiar deski do prasowania warto sugerować się rozmiarem naszego mieszkania – zwłaszcza pomieszczenia w którym najczęściej prasujemy. Jeśli posiada ono spory metraż – wówczas warto zainwestować w deskę o największym rozmiarze. Poprawi to komfort prasowania – zwłaszcza materiałów o sporych gabarytach takich jak zasłony, pościele, czy koce.