Myjka ciśnieniowa HPS 235 R

Według badań konsumenckich, myjkę ciśnieniową najczęściej kupują właściciele kilku samochodów. Mycie samochodu myjką ciśnieniową zajmuje kilka chwil i jest bardzo dokładne – nie pozostają żadne zabrudzenia. Umycie pojazdu myjką ciśnieniową daje takie same efekty jak wizyta w myjni samochodowej. Myjka ciśnieniowa do samochodu to inwestycja, która zwraca się w niedługim czasie.

Idealna myjka do samochodu

Planując zakup myjki ciśnieniowej do czyszczenia samochodu, należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: ciśnienie i węża ciśnieniowego. Niezwykle istotnymi parametrami są: wydajność pompy i maksymalna temperatura wody doprowadzanej do urządzenia. Do mycia samochodu wystarczy myjka ciśnieniowa z napędem elektrycznym. Myjki hybrydowe i spalinowe przeznaczone są dla specjalistów i są o wiele droższe od modelu elektrycznego.

Myjka ciśnieniowa do samochodu nie musi posiadać wielkiej mocy – wystarczy ciśnienie 120-130 bar. Większe ciśnienie mogłoby uszkodzić lakier. Każda myjka posiada możliwość regulacji ciśnienia.

Wybierając myjkę ciśnieniową do samochodu powinno zwrócić się uwagę na końcówki – konieczna jest miękka szczotka i pianownica. Miękka szczotka uchroni lakier przed porysowaniem. Pianownica ułatwia dokładne umycie pojazdu. Wąż ciśnieniowy powinien być gruby i zbrojny, aby się nie załamywał i nie zaginał. Optymalna długość węża to 8-10 metrów. Do mycia samochodu idealna jest myjka na ciepłą wodę.

Waga myjki ciśnieniowej

Waga urządzenia jest bardzo istotna dla użytkownika. Nieraz decyduje o praktyczności i komforcie sprzątania. Większość myjek ciśnieniowych do samochodu jest wyposażona w kółka. Waga myjek ciśnieniowych waha się od 5 do 35 kg. Najcięższe modele przeznaczone są do celów przemysłowych i do intensywnego wykorzystywania.

Końcówki myjki ciśnieniowej

Każda myjka ciśnieniowa powinna posiadać kilka końcówek. Podstawową końcówką jest lanca ciśnieniowa. Z kolei lanca rotacyjna umożliwia skierowanie strumienia na czyszczoną  powierzchnię pod ostrym kątem, co  ułatwia pozbycie się zabrudzeń. Przydatne są również szczotki i pianownice, które służą do mechanicznego i chemicznego usuwania brudu. Myjka powinna mieć na wyposażeniu pojemnik na detergent. Czasami doprowadzenie samochodu do czystości bez użycia detergentów jest niemożliwe. Sama woda, nawet pod bardzo dużym ciśnieniem nie jest w stanie usunąć tłustych i zaschniętych zabrudzeń.

Myjki ciśnieniowe pozwalają na redukcję czasu przeznaczonego na sprzątanie różnych powierzchni do niezbędnego minimum. Zaletą myjki ciśnieniowej jest oszczędność wody. Przy rozsądnym korzystaniu z myjki na godzinę zużywa się ok 400 litrów wody. W przypadku węża ogrodowego zużycie wody wynosi 3000 litrów w godzinę. Stosowanie myjki ciśnieniowej do mycia samochodu jest ekonomiczne. Odpowiednio używana myjka samochodowa usuwa wszelkie zabrudzenia, nawet zaschnięte błoto i nie niszczy lakieru. Stosowanie myjek ciśnieniowych do czyszczenia pojazdów, polecają producenci samochodów i mechanicy.