Cicha podłoga dzięki odpowiedniemu podkładowi pod panele

Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów na podłogę. Są trwałe, estetycznie wyglądają przez wiele lat i mają duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Ze względu na swoją praktyczność, polecane są zarówno do pomieszczeń często używanych, np.: w salonów, pokojów dziecięcych oraz do pokojów mniej używanych. Jednak po pewnym czasie korzystania z paneli zaczyna się wydobywać z niego charakterystyczny, nieprzyjemny dźwięk. Podkład pod panele rozwiązuje problem kłopotliwego dźwięku podłogi.

Komfort akustyczny podłogi

Skrzypiąca podłoga potrafi uprzykrzyć życie. Jej dźwięk może denerwować domowników. Sama wymiana podłogi nie do końca rozwiąże problem. Na komfort akustyczny podłogi wpływają dwa czynniki: równość i zastosowany podkład pod panele. Pierwszy czynnik to kwestia typowo budowlana – trzeba wyrównać podłogę. Położenie podkładu pod panele jest decyzją właściciela: czy będzie chciał ponieść dodatkowy wydatek, aby otrzymać „cichą podłogę”. Podkład pod panele rzutuje na komfort akustyczny podłogi i wbrew pozorom nie powinno się stosować zwykłej pianki lecz odpowiednie tworzywo poliuretanowo- mineralne. Położenie podkładu nie utrudnia układania paneli i nie zmienia ich wyglądu.

Zalety podkładu pod panele

Komfort akustyczny to nie tylko szczelne okna i odpowiednio izolowane ściany, ale także podłoga wyciszona za pomocąodpowiednio dobranegopodkładu pod panele. Trzeszcząca podłoga z pewnością nie przeszkadza tak, jak głośna muzyka u sąsiadów, ale stanowi niekomfortową sytuację dla osób, które chodzą po niej kilkanaście razy dziennie i za każdym razem denerwują się tym odgłosem. Taki dźwięk może obudzić niemowlę lub przestraszyć czworonożnego przyjaciela w domu.

Sprawdzonym sposobem na wyciszenie podłogi jest podkład pod panele. Wiele osób nie decyduje się na zakup podkładu, bo nie ufa nowinkom technologicznym lub obawia się bałaganu podczas jego montażu. Obawy są nieuzasadnione, ponieważ montaż jest bardzo prosty – podkłady są samoprzylepne. Klei się je bezpośrednio na posadzkę. Nie potrzeba żadnego dodatkowego kleju, nie wydziela się żaden nieprzyjemny zapach.

Czym jest podkład pod panele?

Jest to mata akustyczna, która doskonale wycisza kroki. Podkład może wyrównać niewielkie nierówności podłoża i zwiększa stabilność podłogi ułożonej w miejscach o zwiększonym natężeniu ruchu. Świetnie sprawdzi się w domu, sklepie, warsztacie samochodowym, w przedszkolu czy gabinecie lekarskim. Może być zamontowany nawet przy ogrzewaniu podłogowym. Pochłania dźwięki powstające podczas chodzenia i stukania w podłogę. Nawet biegające po domu dzieci i zwierzęta nie będą przeszkadzały sąsiadom mieszkającym na niższym piętrze.

Hałas jest wszechobecny, otacza człowieka, a dłuższe przebywanie w hałaśliwym środowisku powoduje zmęczenie i rozdrażnienie. Ludzie coraz bardziej interesują się niedrogimi systemami tłumiącymi hałas. Podkład pod panele jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które w domu lub mieszkaniu chcą odpocząć od hałasu. Wyciszanie podłogi zmniejsza natężenie hałasu w pomieszczeniach.