Wykończenie podłogi to jeden z najważniejszych etapów podczas urządzania wnętrz. Często decydujemy się na kafle, parkiet, dywany. Coraz popularniejsze stają się także panele winylowe, które znacznie różnią się od znanych nam paneli laminowanych. Czym są i dlaczego warto je stosować? O tym w naszym artykule.
Panele winylowe – charakterystyka
Przede wszystkim podłogi wykonane z paneli winylowych są odporniejsze na wilgoć, bardziej, niż panele drewnopodobne. Panele laminowane są często wykonane z materiału drewno-pochodnego, przez co stają się podatne na uszkodzenia.
Na panele winylowe decydują się np. młode małżeństwa z dziećmi, gdyż struktura produktu sprawia, że podłoga staje się odporna na krótkotrwałe zalania, a ponadto, jest miękka podczas chodzenia. Panele tego rodzaju można z łatwością dostosować do każdego pomieszczenia. Ich wyjątkowa elastyczność ułatwia montaż oraz sprawia, że nie ma konieczności stosowania wielu specjalistycznych narzędzi. Do przycinania stosuje się najczęściej zwykły nóż do tapet.
Za ich zakupem przemawia także naturalny wygląd, dzięki czemu wnętrze staje się przytulne, a zarazem nowocześnie urządzone. Jeśli chcesz natomiast rozjaśnić pomieszczenie, sprawić, aby emanowało wyjątkowym ciepłem, a przy okazji naturalnością, poznaj panele winylowe Quick-Step. Dodatkowa warstwa wierzchnia (warstwa ochronna), jaką jest pokryty materiał, dodaje panelom połysku oraz odporności na wszelkie zarysowania, plamy, a także działanie wody.
Dzięki niewielkiej grubości, zaledwie 2-5 mm oraz niskiemu oporowi cieplnemu można je zastosować także jako materiał na ogrzewanie podłogowe. Warto wspomnieć o niezwykłej wydajności akustycznej oraz genialnej miękkości – tak wyjątkowa struktura sprawia, że chodzenie na obcasie, w obuwiu sportowym czy nawet odgłosy psich i kocich łapek stają się praktycznie niesłyszalne.
Montaż paneli winylowych
Podłogi winylowe idealnie sprawdzają się zarówno w kuchni, jak i salonie czy nawet w łazience. Ich bogata kolorystyka, liczne wzory podkreślają charakter pomieszczenia. Panele te stanowią także świetną alternatywę dla gresu, zwykłych paneli czy kafli.