panele akustyczne

Jak szybko i sprawnie można poprawić komfort pracy, zwiększyć efektywność w biurze, a nawet polepszyć dźwięk w kinie domowym? Jest to możliwe dzięki panelom akustycznym wyrównującym odbicie dźwięku w pomieszczeniu, w efekcie czego otrzymujemy wspaniale ukształtowane brzmienie, czyste i bez pogłosów.

Panele akustyczne – gdzie można zastosować?

Panele akustyczne są idealną propozycją poprawy akustyki w:

  • małej, średniej, a nawet dużej przestrzeni typu open space np. call-center;
  • prywatnym pomieszczeniu;
  • pokojach odsłuchowych;
  • kinach domowych;
  • studiach nagrań;
  • salach prób;
  • muzeach;

Dzięki wysokiej chłonności akustycznej, panele są doskonałym rozwiązaniem do wszelkich pomieszczeń, gdzie odpowiednio ukształtowany dźwięk stanowi jedną z kluczowych ról w odsłuchu.

Zalety stosowania paneli akustycznych

Panele akustyczne dostępne m.in. na stronie pixers.biz charakteryzują się wysoką wartością pochłaniania fal dźwiękowych (nawet 85%). Warto dodać, że panele są skonstruowane z wysokiej jakości tworzywa, miękkiego i wysokoelastycznego, dzięki czemu montaż przebiega bardzo sprawnie. Specjalna struktura umożliwia formowanie dowolnych kształtów, zaś innowacyjne rozwiązania technologiczne gwarantują wyjątkową odporność mechaniczną, w tym również trudnopalność. Do produkcji paneli stosuje się tkaniny z naturalnej wełny.

panele akustyczne do biuraDecydując się na zakup, warto także zwrócić uwagę na teksturę. Do wyboru są zarówno powierzchnie gładkie, jak i pofalowane czy lekko chropowate, które dodatkowo podkreślają wnętrze oraz nadają mu niepowtarzalnego i nowoczesnego designu. W dekorze paneli dominują także równomierne linie czy geometryczne wzory, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie do wnętrz nietradycyjnych, idących z duchem czasu.

Panele akustyczne umieszcza się głównie w kilku miejscach: na ścianach czy ekranach zawieszanych pod sufitem. Można je także zamocować na mobilnych ściankach. Dodatkowy atut stanowi również bogata kolorystyka, a więc mając pomieszczenie w kolorach szarości, możemy zastosować panele w odcieniach pasujących do wnętrza.

Panele akustyczne idealnie nadają się także do zastosowania w mieszkaniach w starszym budownictwie, gdzie zamiast ciszy i spokoju, dominuje notoryczny hałas. Ponadto, wiele z mieszkań jest niewygłuszonych, co sprawia, że słyszymy rozmowy sąsiadów przez ścianę, muzykę czy nawet szczekanie psa.

panele akustyczne do biura

 

Jak wybrać odpowiednie panele akustyczne?

Montując panele, oczekujemy zwykle wspaniałej jakości dźwięku, która znacząco poprawi komfort odsłuchu, pracy czy wypoczynku. Powinny one współgrać z meblami i akcesoriami w pomieszczeniu oraz stylistyką wnętrza.