Zalety mebli ze skóry naturalnej

Meble tapicerowane skórą naturalną od dawna uważane są za produkt luksusowy. Wynika to nie tylko z ich efektownego wyglądu, ale także trwałości, jaką wykazują. Aranżując przestrzeń w salonie, warto zastanowić się nad wyborem mebli ze skóry naturalnej. Ma ona wiele zalet nie tylko wizualnych, ale także czysto użytkowych.

Dlaczego skóra naturalna jest uważana za szlachetną?

Cechą charakterystyczną skóry naturalnej jest jej niepowtarzalność. Wynika to z faktu, że skóra jest materiałem pochodzenia zwierzęcego. Tak jak nie ma dwóch identycznych zwierząt, tak też nie sposób spotkać dwóch takich samych błamów skóry. Skóra naturalna może posiadać także charakterystyczne znamiona, które są śladami po zadrapaniach, ugryzieniach czy ukąszeniach. Te ślady nie są traktowane jako wady surowca naturalnego. Nie osłabiają jego trwałości, a jeszcze bardziej podkreślają unikalność.

Skóra naturalna ma także swój niepowtarzalny urok. Specyficzna faktura, dotyk czy bogata kolorystyka pozwalają tworzyć wyjątkowe aranżacje nie tylko salonu, ale także sypialni czy pokoju gościnnego.

Dlaczego skóra naturalna jest przyjazna dla użytkowników?

Ogromną zaletą mebli wykonanych ze skóry naturalnej jest fakt, że są one po prostu wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Skóra naturalna charakteryzuje się elastycznością. Jest także przyjemna w dotyku. Jako naturalny materiał może ulegać kurczeniu i rozciąganiu. Podczas użytkowania cały czas pracuje, pozwalając meblom zachować swój oryginalny kształt. Warto podkreślić, że skóra naturalna świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku miękkich i sprężystych mebli, jak i twardszych modeli.

Skóra jest materiałem oddychającym, który przystosowuje się do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim pozwala uniknąć efektu „przyklejania się” do siedziska sofy, co jest powszechne w przypadku ekoskóry. Skóra naturalna dostosowuje swoją temperaturę do ciepłoty ciała. Meble wykonane z naturalnego surowca pomagają regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Dużą zaletą skóry naturalnej jest fakt, że nie pochłania ona kurzu i roztoczy. Dzięki temu meble skórzane pomagają w uniknięciu czynników wywołujących alergię. Ponadto skóra naturalna nie pochłania dymu tytoniowego. Warto zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia i konserwacji mebli ze skóry. Stosując regularnie preparaty konserwujące do skóry, można jeszcze bardziej wydłużyć jej żywotność i zachować pierwotny wygląd, właściwości użytkowe oraz elastyczność. Do bieżącego czyszczenia mebli ze skóry nie trzeba używać specjalnych środków. Tak naprawdę wystarczy przemyć zabrudzone miejsce wodą z szarym mydłem.

Meble ze skóry naturalnej to produkt, który powinien znaleźć się w każdym salonie. Walory użytkowe, naturalne piękno oraz trwałość mebli skórzanych sprawia, że inwestycja w ich zakup zwraca się w mgnieniu oka. Szukając nieskazitelnej jakości, niebanalnej formy oraz wysokiej funkcjonalności mebli skórzanych powinniście odwiedzić stronę bostonsofa.pl. Znajdziecie tam duży wybór sof, kanap, foteli z funkcją relaksu oraz całych zestawów wypoczynkowych i narożników.

fot. bostonsofa.pl