pufa do pokoju dziecka

Szukasz wygodnych i modnych siedzisk przeznaczonych do pokoju dziecka? Wybierz kolorowe pufy w różnych kształtach i stwórz wyjątkową aranżację!

Oprócz łóżka oraz krzesła do biurka w pokoju dziecka powinny znaleźć się również dodatkowe siedziska. Przydadzą się przede wszystkim do wypoczynku, ale również wtedy, gdy maluch będzie chciał zaprosić do siebie gości. Na co warto się wtedy zdecydować? Najlepszym wyborem będą pufy, które obecnie można zakupić w wielu ciekawych wariantach do wyboru.

Pufy są uniwersalne – mogą służyć jako siedzisko, ale również jako przestrzeń do zabawy. Można łatwo je przemieszczać, a także mogą dodatkowo służyć jako podnóżek lub mały stolik, jeśli są wystarczająco stabilne. Co więcej, świetnie komponują się z aranżacjami pokojów mniejszych dzieci i nastolatków i kosztują naprawdę niewiele!

Jakie pufy będą najlepsze do pokoju dziecka? O czym powinniśmy pamiętać podczas zakupów? Gdzie można zamówić wysokiej jakości pufy bez przepłacania? Sprawdź teraz!

Pufy w kształcie brył czy worki?

Aktualnie w sklepach można znaleźć dwa główne typy puf – te przypominające bryły, na przykład sześciany, a także pufy worki, które mają najczęściej kształt przypominający fotel bez podłokietników, ale również mogą przypominać piłkę lub ogromną poduszkę.

Pufy w kształcie brył mają bardziej stabilny kształt – są wykończone miękkimi piankami tapicerskimi i obite materiałami takimi jak tkaniny welurowe lub skóra ekologiczna. Przy zakupie kilku tych samych puf można łączyć je w szereg lub tworzyć z nich inne kompozycje, które będą stanowiły doskonałą przestrzeń do zabawy.

Jeśli jednak chodzi głównie o wypoczynek, najlepszym wyborem będą pufy worki. W środku puf tego typu znajdują się najczęściej małe kuleczki styropianowe, które zamknięte są w wewnętrznym worku, który następnie umieszczony jest w większym worku wykonanym z tkaniny obiciowej – najczęściej to skóra ekologiczna. Pufy tego rodzaju ze względu na swoją konstrukcję pozwalają na uzyskanie wygodnej pozycji – zatopienie się w morzu kuleczek, które dopasowują się wtedy do kształtu ciała.

Dzieci i młodzież najczęściej preferują pufy – worki, ale warto pamiętać o tym, że siedziska tego rodzaju zajmują dość dużo miejsca, szczególnie wtedy, gdy chcemy zdecydować się na modele XXL, które zapewniają największy komfort użytkowania.

O czym pamiętać przy zakupie puf do pokoju dziecka?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość wykonania – pufa powinna być wykończona solidnie, nie powinna mieć żadnych uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowym plusem będzie atest PZH na wykorzystane do jej produkcji materiały.

Także musimy zmierzyć miejsce, w którym chcemy umieścić pufy – w ten sposób unikniemy sytuacji, gdy mebel nie będzie pasował do pokoju dziecka, na przykład będzie zajmował za dużo miejsca i będzie tarasował przejście.

Pufy do pokoju dziecięcego można zamówić także przez internet!

Aby zamówić pufy do pokoju dziecka, wcale nie trzeba udawać się do sklepu – teraz można zrobić to także całkowicie przez internet. Do wyboru mamy szeroką gamę sklepów on-line, które zapewniają dostęp do wysokiej jakości artykułów w korzystnych cenach – wprost z dostawą do klienta na terenie całego kraju.