Kołdra antyalergiczna – najlepsza dla małego dziecka

Kołdra to nieodzowny element wyposażenia pokoju każdego dziecka a z uwagi na fakt, iż skóra maluchów odznacza się wysoką wrażliwością to najlepiej zdecydować się na zakup antyalergicznej kołdry. Dzięki takiej kołdrze możemy zapewnić naszemu dziecku komfortowy sen, ponieważ wykazuje ona szereg cennych dla zdrowia właściwości. Dlaczego jednak kołdra antyalergiczna to najlepszy wybór?

Czym odznacza się kołdra antyalergiczna?

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie świadomość z tego, że kołdra antyalergiczna produkowana jest przede wszystkim dla wrażliwych osób, dlatego też idealnie sprawdza się w pokoju każdego malucha. Niestety w przypadku dzieci nie każdy materiał oraz wypełnienie jest dla nich odpowiednie, ponieważ mają one dosyć wrażliwą skórę, która w różny sposób może reagować na zakupioną przez nas kołdrę. Jeśli chodzi o kołdry puchowe oraz te produkowane z pierza to gromadzą one w sobie wiele niebezpiecznych drobnoustrojów, dlatego też zakup specjalnej kołdry antyalergicznej będzie w tym przypadku najlepszym wyborem. Najlepsza kołdra dla dziecka to właśnie kołdra antyalergiczna, ponieważ nie stanowi ona siedliska kurzu, pyłków, kawałków naskórka, a także roztoczy. Wielu osobom wydaje się, że antyalergiczne są kołdry produkowane z syntetycznych materiałów, jednak nie zapewniają one odpowiedniej wentylacji, przez co skóra dziecka podczas snu może się przegrzewać, a takie warunki są idealne do rozwoju drobnoustrojów. Czym zatem powinna charakteryzować się prawdziwa kołdra antyalergiczna? Przede wszystkim powinna zawierać wypełnienie, dzięki któremu skóra malucha będzie mogła oddychać i nie przegrzeje się podczas snu. Dosyć istotny jest również materiał, z jakiego została wyprodukowana poszewka, a w tym przypadku najlepiej sprawdza się bawełna lub jedwab, czyli w pełni naturalne materiały.

Kołdra antyalergiczna, czyli jaka?

Kołdra antyalergiczna powinna przede wszystkim przepuszczać powietrze, tak aby skóra dziecka mogła w czasie snu oddychać. Takie właściwości zapewniają głównie kołdry produkowane z naturalnych materiałów. Dosyć ważne jest również to, że taka kołdra powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, a efekt ten można zapewnić przez jej wietrzenie. Kołdra antyalergiczna nie wywołuje żadnych podrażnień i zapewnia odpowiednią termoregulację, co w przypadku wrażliwej skóry dziecka jest niezwykle ważne. Typowa antyalergiczna kołdra posiada syntetyczne wypełnienie i minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się roztoczy oraz osiadania kurzu. W przypadku dzieci dosyć dobrze może sprawdzić się również kołdra bawełniana, wełniana lub taka wyprodukowana z policottonu. Ten ostatni materiał to mieszanka bawełny oraz poliestru (w proporcji 20% do 80%) i idealnie sprawdza się latem, ponieważ jest dosyć przewiewna, lekka i przyjemna w dotyku. Jeśli chodzi natomiast o kołdrę wełnianą produkowaną z wełny owiec Merynos, to ona również zapewnia odpowiednią termoregulację poprzez utrzymanie temperatury ciała na właściwym poziomie. Taka kołdra sprawdza się idealnie zarówno zimą, jak i latem.Obecnie niektóre kołdry puchowe lub z pierza również są antyalergiczne, ponieważ stosowane w nich wypełnienie jest starannie czyszczone oraz odpylane, jednak takich informacji musimy szukać na opakowaniu danego produktu.