nowoczesne zadaszenie tarasu

Słomiana strzecha, czy drewniane gonty, niewątpliwie posiadają swój rustykalny urok i trudno się mu oprzeć…w skansenie. Nie oszukujmy się, kiedy masz nowoczesny dom, lub apartament, potrzebne ci raczej nowoczesne zadaszenie tarasu.

Co konkretnie mamy na myśli? Rozwiązań jest wiele, więc nietrudno będzie znaleźć takie, które przy wszystkich swoich cechach praktycznych i funkcjonalnych dodatkowo ozdobi dom.

Dlaczego w ogóle potrzebne nam nowoczesne zadaszenie tarasu? Można by krótko i z przymrużeniem oka powiedzieć „bo taki mamy klimat”. Rozwijając tę myśl:  zadaszenie chroni nas przed deszczem. Może nie przed burzą z nawałnicą, ale ciepły, spokojny majowy deszczyk, dzięki zadaszeniu nie przeszkodzi nam w napiciu się porannej kawy, czy zjedzeniu kolacji na tarasie. Fale nieznośnych upałów w ostatnich latach przekonują nas, że nowoczesne zadaszenie tarasu ochroni nas również przed palącym słońcem. Jeśli oprócz zadaszenia zdecydujemy się dodatkowo na osłony boczne, zyskamy również ochronę przed ciekawym okiem wścibskiego sąsiada, co jest argumentem nie do odrzucenia dla osób szczególnie ceniących sobie prywatność. Prawdę mówiąc nawet osoby, które kryją gdzieś głęboko w swej naturze nutkę ekshibicjonizmu, czasem naprawdę potrzebują osłonić się przed światem.

Wybierając dla swojego domu nowoczesne zadaszenie tarasu, musimy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. To nie musi być konstrukcja trwale związana z bryłą budynku. Popularne i tanie są pergole, które wprawdzie nie są rozwiązaniem wymyślonym wczoraj, ale za to nie można im odmówić elastyczności w możliwości dopasowania do potrzeb. Zapomnijmy o daszku z falbanką na fikuśnych filarach. Dzisiejsze pergole, to naprawdę nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. To z pewnością może być nasze nowoczesne zadaszenie tarasu. Odpowiednio skonstruowana pergola z przesuwanymi ściankami ze szkła hartowanego, może nam zapewnić możliwość korzystania z tarasu nie tylko wiosną i latem. Stworzy nam to na tarasie swego rodzaju ogród zimowy, który dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu i w miarę odpornym roślinom, będzie nas cieszyć również podczas nieprzyjemnej aury późnej jesieni i zimy. Zamiast szkła, można w charakterze osłon zastosować specjalne rolety, parawany, lub panele boczne z tworzywa sztucznego. Wszystko to wraz z podporami musimy po prostu wybrać i zastosować tak, żeby pasowało do reszty i nie zaburzało harmonii budynku.

Tanim i popularnym rozwiązaniem, są daszki z przezroczystych, komorowych płyt pleksi. Może trudno je uznać za element ozdobny, ale pleksi nadaje zadaszeniu z niej wykonanemu wrażenie lekkości, co jest z pewnością nie bez znaczenia, kiedy takie wrażenie – lekkości i delikatności sprawia cała bryła budynku.

W takiej, czy innej postaci z pewnością nowoczesne zadaszenie tarasu podnosi nasz komfort użytkowania tego miejsca. Jeśli architekt tego nie przewidział w projekcie, sami powinniśmy zadbać o nowoczesne zadaszenie tarasu.