Poduszki dekoracyjne, które odmienią twój dom

Już czas na zmiany i na nowe dekoracje w domu? Masz ochotę, by zmienić przestrzeń wokół siebie i dodać jej trochę świeżości? Ten artykuł jest dla ciebie! Oto kilka przydatnych wskazówek na to, jak modnie odmienić twój dom.

Dom to oaza

Kiedy wracasz po pracy do domu, kiedy zapraszasz gości na kawę czy kiedy po prostu spędzasz cichą sobotę na kanapie – zawsze chcesz być dumna ze swojego domu. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by był on oazą, prawdziwym sanktuarium. I nie jest to wcale trudne. Wystarczy kilka małych dodatków, kwiaty, kawowy stolik. Krok po kroku można stworzyć naprawdę osobistą i estetyczną przestrzeń, która odda twój prawdziwy charakter i pomoże ci wyciszyć się w domowych pieleszach.

Jakie zatem wybrać poduszki dekoracyjne do salonu czy sypialni, żeby pasowały do wystroju i cieszyły oko?

Nie bój się odważnych kolorów

Prawdziwie krwiste czerwienie i limonkowe żółcie mogą onieśmielać, jednak nie należy ich unikać. Taki mocny akcent może zmienić charakter całego pomieszczenia, ożywić je, nadać „rumieńców” i życia. Czerwienie świetnie mogą prezentować się w przestrzeniach minimalistycznych czy nowoczesnych – od razu złapią spojrzenie wszystkich wchodzących do pomieszczenia. Te barwy wciąż znajdują się w gorących trendach, więc jeśli szukasz ożywienia – postaw na kolor!

Źródło: DAJAR, Poduszka dekoracyjna Lavender Anna

Biel i czerń

Klasyczne rozwiązania zawsze są w modzie i nie inaczej jest w przypadku czerni i bieli, a także wszystkiego tego, co pomiędzy. Co to oznacza? Jeśli szukasz pewnych i sprawdzonych rozwiązań, połączenie bieli i szarości zawsze wypada dobrze. Kluczem do sukcesu jest łączenie różnych odcieni kolorów, co zwiększa płynność i przestronność pomieszczenia. Różne dodatki srebra i innego błysku również są mile widziane.

Tekstura

To mocny trend przebijający się już od kilku lat. Wykorzystanie różnego rodzaju tekstur i materiałów, łączenie ich ze sobą w niespotykane formy i projekty przynosi naprawdę niesamowite efekty. W sklepach bez problemu możesz znaleźć poduszki włochate, uszyte z ciekawych materiałów, nawet cekinowe (które to idealnie sprawdzą się w stylach glamour).

Wzory

Wciąż modne są poduszki i dodatki wzorzyste. Dotyczy to zarówno wzorów klasycznych jak i motywów roślinnych, które dzięki swojemu powiązaniu z naturą, stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich jej miłośników. Super wyglądają połączenia poduszek bez wzorów z tymi posiadającymi je. Dodaje to ciekawego kontrastu, wybija kanapę czy fotel na pierwszy plan.

Źródło: DAJAR, Poszewka na poduszkę Greece

Wskazówki

Przede wszystkim, nie zapomnij o sobie! Twój dom to odzwierciedlenie ciebie, więc nie podążaj ślepo za trendami, które mogą okazać się zupełnie nieprzystające do twoich upodobań. Poza tym, pamiętaj o perspektywie. Tworzysz całe pomieszczenie, nie tylko jego poszczególne elementy. Dobrze, by dekoracje miały coś wspólnego z wybranymi meblami i paletą kolorystyczną pokoju i domu.

O ile łączenie stylów jest jak najbardziej w modzie, wymaga to dużo smaku i wyczucia. Dlatego zaczerpnij pomysły z internetu lub katalogów meblarskich. Znajdziesz w nich wiele ciekawych inspiracji. Gotowa na zmiany?