Poduszka - nie tylko wystrój ale i zdrowy sen

Kłopoty ze snem to częsta przypadłość. Trudności z zasypianiem, niewysypianie się, obolałe ciało po wstaniu z łóżka to bardzo nieprzyjemne odczucia, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Winą najczęściej obarczamy stres, przemęczenie, niskie ciśnienie i kilkadziesiąt innych okoliczności, brak aktywności fizycznej. Okazuje się jednak, że przyczyna niewyspania i złego samopoczucia o poranku może być bardzo prozaiczna i zaskakująca – nieodpowiednia poduszka.

Wybór odpowiedniej poduszki

Zdrowy sen wymaga nie tylko przewietrzonego pokoju, wyciszenia i wygodnego łóżka. Kluczową rolę odgrywa w nim poduszka. Wygodna poduszka nie musi być olbrzymia, ale powinna być szyta z wysokiej jakości materiałów i wyprofilowana w taki sposób, aby ułatwiała przyjęcie prawidłowego ułożenia ciała podczas snu. W walce z bezsennością z pewnością przydaje się wyprofilowana poduszka. Specjaliści uważają, że rozmiar poduszki 70×70 nie jest odpowiedni dla kręgosłupa. Poduszka wielkości 40×70 pozwala na podparcie szyi, głowy i ramion, co uniemożliwia przyjmowanie nienaturalnych pozycji podczas snu.

Najlepsze wypełnienie

Swoich wiernych zwolenników mają poduszki do spania wypełnione puchem lub pierzem, które są miękkie i odprowadzają wilgoć. Ich minusem jest wywoływanie reakcji alergicznych i wysoka cena. Dla alergików przeznaczone są poduszki do spania wypełnione poliestrem. Utrzymanie higieny w przypadku poduszek wypełnionych poliestrem jest łatwe – można je prać w pralce. Poduszka do spania termoelastyczna to oferta dla osób oczekujących najwyżej jakości i komfortu spania. Jest idealna dla osób odczuwających bóle kręgów szyjnych i kręgosłupa. Dostosowuje się do zmieniającej się pozycji w czasie snu. Poduszka wypełniona pianką zmienia kształt pod wpływem temperatury i nacisku – po zetknięciu się z ciepłotą ciała, materiał dokładnie odwzorowuje krzywizny ciała. Dopasowuje się do potrzeb użytkownika.

Alergikom polecana jest poduszka do spania z lateksu marki HILDING, która nie wchłania kurzu i uniemożliwia  mikroorganizmom osadzanie się na powierzchni. Ponadto zapewnia wygodę, relaks i nieprzerwany sen.

Domowa aromaterapia

Pokrowce poduszek powinny być wykonane z delikatnych i naturalnych materiałów. Niektóre modele poduszek marki HILDING są nasączone olejkami eterycznymi, przez co zwiększają wrażenie relaksu w trakcie snu i pozwalają odprężyć się oraz zapomnieć o stresie. Olejki eteryczne, np.: z dzikiej róży lub aloesu, ułatwiają zasypianie. Dzięki znakomitym materiałom, z których szyte są pokrowce, klient ma gwarancję najwyższego komfortu spania. Unikalny ergonomiczny kształt spełnia oczekiwania użytkowników, niezależnie od pozycji, na której lubią spać: na boku, na brzuchu, czy na plecach.

Nowoczesne poduszki do spania są nie tylko wygodne, ale także pomagają uporać się z bólami pleców i kręgosłupa, nie gromadzą kurzu. Wyglądają estetycznie, choć nie są bajecznie kolorowe. W poduszce nie chodzi o wygląd, ale o zapewnienie wygody snu i o wstawanie bez bólów mięśniowych.