Materace ortopedyczne Sleepmed - dobry wybór dla każdego

Lekarze powtarzają, że sen ma zasadniczy wpływ na zdrowie człowieka. Dla zdrowego snu ważnych jest kilka czynników: wywietrzony pokój, optymalna temperatura, wyciszenie  różnorodnych emocji, wygodne łóżko oraz materac. Ludzie najczęściej dbają o wygląd sypialni: meble, kolory, dodatki, nastrój, a materac traktują, jak rzecz drugorzędną. To podstawowy błąd, którego skutkiem jest niewyspanie się i problemy z kręgosłupem.

Materac – najważniejszy przedmiot w sypialni

Wiele osób kupuje materac, zwraca uwagę jedynie na jego rozmiar  – ma zmieścić się do łóżka. To nie wielkość, ale jakość powinna liczyć się przy wyborze materaca. Nowoczesne materace mogą pomóc osobom ze schorzeniami kręgosłupa. Dla tych użytkowników specjaliści z https://www.zdrowykregoslup.pl polecają materace ortopedyczne SleepMed, które charakteryzują się zapewnieniem podparcia kręgosłupowi, mięśniom i stawom. Dzięki temu ciało w naturalny sposób rozluźni się i zregeneruje. Materac powinien być dopasowany do wzrostu, wagi, pozycji w czasie snu i do indywidualnych potrzeb zdrowotnych użytkownika.  Kilka praktycznych porad na temat dobierania materaca ortopedycznego SleepMed., tego, jak dbać o kręgosłupmożna przeczytać na stronie m.in. sleepmed.pl.

Waga a rodzaj materaca

Dla wyboru materaca ortopedycznego kluczowe znaczenie ma waga śpiącego. Osoba o dużej wadze zapadnie się na miękkim materacu, a szczupły użytkownik nie wyśpi się na twardym podłożu, ponieważ nie dopasuje się ono do krzywizn jej ciała. Materacy twardych nie poleca się osobom z bólami kręgosłupa lub bioder. Materace miękkie polecane są dla dzieci, średnio twarde dla osób dorosłych ważących do 90 kilogramów, a twarde dla użytkowników, których waga przekracza 90 kg. Dla osób z problemami z kręgosłupem polecane są materace kieszeniowe, które zapewniają kilka punktów podparcia dla barków, kręgosłupa, bioder ud i łydek. Znakomite są również materace termoelastyczne, które dopasowują się do ciała reagując na temperaturę śpiącego.

Jak ochronić kręgosłup w czasie snu?

Jak dbać o kręgosłup? Nie tylko osoby z problemami z kręgosłupem powinny zdecydować się na wybór materaca ortopedycznego. Jest to idealny zakup, dla każdego dla kogo ważne jest, aby dobrze wypocząć i obudzić się bez żadnych dolegliwości. Materace medyczne SleepMed podpierają sylwetkę dokładnie tam, gdzie trzeba, dopasowują  się do ciała i nie uciskają go, co umożliwia  prawidłowy przepływ krwi i zapewnia odpoczynek dla mięśni, stawów i kręgosłupa.

Materace SleepMed mają certyfikaty, które potwierdzają ich najwyższą jakość i dają użytkownikom pewność, że ich spanie nie będzie kojarzyło się z bólem pleców i złym samopoczuciem przez kilka minut po wstaniu z łóżka.